نظام سلامت

کشور به ۱۶ هزار تخت روانپزشکی نیاز دارد

مدیر کل دفتر سلامت اجتماعی، روانی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به ضرورت جذب مشارکت مردمی در راستای توسعه فضای بیمارستانی و درمانی گفت: سیستم درمانی کشور به ۱۶ هزار تخت روانپزشکی نیاز دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر احمد حاجبی در آیین بهره برداری از تجهیزات اتاق سکوت بیمارستان بهمن یزد با اشاره به این که تا سال ۹۴ تعداد ۸هزار و ۱۰۰ تخت روانپزشکی در سطح کشور ایجاد شده بود، ‌ اظهار کرد: در سال گذشته یکهزار تخت روانپزشکی به تعداد کل تخت‌های کشور اضافه شده است.

وی با بیان این که در حال حاضر ۹ هزار و ۱۰۰ تخت فعال در مراکز روانپزشکی کشور موجود است، تصریح کرد: اتاق سکوت بیمارستان بهمن یزد با بالاترین استانداردها در این مرکز راه‌اندازی شده که در کشور بی‌نظیر است.

حاجبی، نیاز کشور به تخت‌های روانپزشکی را ۱۶ هزار تخت عنوان و ابراز امیدواری کرد که با تدابیر اندیشیده شده از سوی وزیر بهداشت، طی چندسال آینده کمبود تخت‌های روانپزشکی در کشور را رفع کنیم.

جدیدترین تجهیزات کنترل بیماران اعصاب و روان در اورژانس و کلینیک چند تخصصی مغز و اعصاب و روان بیمارستان بهمن یزد با حضور مدیر کل دفتر سلامت اجتماعی، روانی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7