دیده بان سلامت

دانشگاه هایی که مقالاتشان به علت عدم رعایت موازین نشر علمی حذف شد

13

نهاد مجلات nature اعلام کرد که ۵۸ مقاله ایرانی به دلیل تقلب علمی از مجلات حذف شده اند. یکی از کاربران توئیتر با نام کاربری کیخون با بررسی فهرست کامل نویسندگان و دانشگاه های این ۵۸ مقاله، لیست دانشگاه ها و افراد با بیشترین تعداد مقالات حذف شده را منتشر کرده است. صدای پزشکان با توجه به اینکه بعضا نویسندگان در فرایند نوشته شدن مقاله وارد نمی شوند ( گرچه اکثر مجلات تعهدی مبنی بر این موضوع اخذ می کنند که متن مورد تایید تمامی نویسندگان است) به انتشار تنها لیست دانشگاه ها اقدام می کند. نکته قابل توجه نبود نام دانشگاه علوم پزشکی تهران در بین دانشگاه هایی با تعداد زیاد مقاله حذف شده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

نظر ۸

  • اشتباه کردن، اون مقالات همه همون دانشگاه تهران دانشکده دامپزشکی ان که توی مجلات علوم پایه چاپ شده، کسی هم اگر در دانشگاه علوم پزشکی تهران با افیلیشن university of Tehran منتشر کنه اصلا امتیازی نداره که لازم باشه به خاطرش تقلب کنه

 • میگن عاقبت تخم مرغ دزد شتر دزد میشه همینه.
  یک عمر این اساتید هیات علمی بزرگوار پایان نامه های دانشجوهای بینوا رو با زور و اجبار بر اونها مقاله کردن و با فشار نمره بهشون گفتن باید به اسم استاد گرانقدر اکسپت مقاله بگیرن،برای امتیاز و پول خودشون،حالا عادت کردن به مقاله های خارجی هم دستبرد بزنن!
  بخدا پزشکی که تو بخش خصوصی کار میکنه و مطب خودشو داره و خودش کشیک و انکالیش رو کاور میکنه صد شرف داره به بعضی ازین هیات علمی ها که فقط از دانشجو بیگاری میکشن و با فشار نمره دزدی میکنن. تازه ادعا هم دارن که استادن!

   • دوستان دقت کنند این مقالات مقالات زیست شناسی و پایه هم شامل شده.اشتباه با پزشکی نگیرند
    زیست شناسی/انگل شناسی/حشره شناسی/میکروب شناسی/ژنتیک
    متاسفانه اکثر کسانی که از خارج نگاه میکنند فکر می کنند پزشکی این هاست!در حالیکه این ها فارغ از پزشکی است و سایت های حاوی مقالات پزشکی با این فرق دارد.

    • بله،اساتید علوم پایه،خودشون صد درجه رفتار بدتری با دانشجو دارن،منتها زورشون کمتره وگرنه طماعترند.
     خاطرم هست پایان نامه خودم که بود استاد راهنمام که پزشک عفونی بود کمتر گیرای بیخود میداد و اصلا توقع نداشت که پایان نامه رو به اسمش مقاله کنم ولی استاد مشاور که کلا کارش فقط سنگ اندازی بود و اصلا پزشک نبود و دکترای قارچ شناسی داشت دست آخر گفت تا مقاله نشه امضاش نمیکنم،من هم البته خیلی ناز پیچوندمش!

  • متاسفانه بله.الان باید یک بررسی بشه مثلا فلان استاد که به درجه استادی با این تعداد مقاله رسیده آیا این مقالات مربوط به او بوده اند و نویسندگان راضی بوده اند یا نه؟
   چه بسا مقالاتی که زحمات رو کسان دیگری میکشند.

نظری ندارید؟ صدای پزشکان متعهد به انتشار پیام های شما تا حد امکان است اما کلمات با بار توهین، انتشار نمی یابد

Powered by Themes24x7