صنفی فرهنگی

از مجموع ۵۸ دانشگاه علوم پزشکی بیش از ۴۰ دانشگاه در حوزه فرهنگی و دانشجویی بر اساس خوداظهاری خود آنها عملکرد منفی ۵۰ یا بدتر داشته اند

مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درخصوص برنامه عملیاتی مشترک ۹۵ گفت:‌ این برنامه در سه سطح خوداظهاری، ارزیابی انطباق و تفاضل این دو پایش می‌شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از مفدا، دکتر بهرام‌علی قنبری در نشست هم اندیشی و آسیب شناسی برنامه عملیاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در صندوق رفاه دانشجویان، با ارائه گزارش ۶ ماهه عملکرد دانشگاه‌ها درخصوص برنامه عملیاتی مشترک ۹۵ گفت:‌ این برنامه در سه سطح خوداظهاری، ارزیابی انطباق و تفاضل این دو پایش می‌شود.

مشاور علمی و پژوهشی و قائم اجرایی مقام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: بر اساس رایزنی و پیگیری‌هایی که با سازمان برنامه و بودجه داشته‌ایم‏، بودجه سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ وضعیت بهتری پیدا کرد که شامل صف و ستاد وزارتخانه شد.

وی گفت: سازمان برنامه و بودجه قول داده است که بودجه فرهنگی و دانشجویی را به شکلی ثابت به دانشگاه‌ها اعلام کند و دانشگاه‌ها نیز ملزم باشند که بودجه را صرفاً در بخش مربوطه هزینه کنند.

قنبری افزود: در برنامه پایش سه ستون خوداظهاری دانشگاه‌ها، ارزیابی انطباق و تفاضل این دو دیده شده است که متاسفانه از مجموع ۵۸ دانشگاه علوم پزشکی ۲۸ دانشگاه بر اساس خوداظهاری خود آنها عملکرد منفی ۵۰ و ۱۳ دانشگاه عملکرد منفی ۷۰ را ثبت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه برنامه سال ۹۶ را باید  با نگاه آسیب شناسی به برنامه سال ۹۵ تدوین کنیم، گفت: بخشی از برنامه سال ۹۵ بلند پروازانه تدوین شده بود که اردیبهشت ماه سال جاری اصلاح شد اما معاونت توسعه به تازگی این اصلاحات را اعمال کرده است.

مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: تا پایان سال این فرصت را داریم که وضعیت موجود دانشگاه‌ها را در عمل به برنامه عملیاتی بخصوص در دانشگاه‌هایی که نمرات کمتری کسب کرده‌اند بهبود ببخشیم.

قائم مقام معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به این که در نامه ای به روسای دانشگاه‌ها از آنها خواسته ایم از مسئولان پایش برنامه عملیاتی در معاونت های فرهنگی و دانشجویی قدردانی شود، گفت: وظیفه مسئولان پایش انجام فعالیت نیست بلکه وظایف آنان رصد و ثبت فعالیت‌های صورت گرفته در سامانه برنامه عملیاتی است.

وی افزود: پایشگران در مواردی که دانشگاه فعالیتی نکرده است پاسخگو نیستند بلکه آنها در مواردی که فعالیتی صورت گرفته و مستندات آن در سامانه برنامه عملیاتی به ثبت نرسیده است، مسئول هستند.

قنبری از صدور حکم پایش‌گران برنامه عملیاتی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مسئولان پایش در ستاد و دانشگاه‌ها پس از ابلاغ این احکام از جایگاه مطالبه گرایانه بهتری برخوردار خواهند شد.

در پایان این نشست مقرر شد جلسه بعدی پایش گران برنامه عملیاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دی ماه جاری برگزار شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7