دانشجویان

«الزویر» و تشریح فعالیت‌های تازه در رشته پزشکی/ نمایشگاه کتاب میزبان متخلف می‌شود!؟

شرکت الزویر در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد و نشستی در روز دوم نمایشگاه پیرامون کتاب‌های تازه در رشته پزشکی برپا می‌کند. حال چگونه ادعا می‌شود این ناشر که ایران را تحریم علمی کرده در نمایشگاه حضور ندارد.

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری فارس، این روزها علی رغم تکذیب‌های متعدد از سوی برگزار کنندگان نمایشگاه کتاب مبنی بر عدم حضور ناشر تحریم کننده ایران، اما شواهد دال بر حضور این ناشر است.

شرکت انتشاراتی «الزویر» که یکی از بزرگترین ناشران مقالات و کتاب‌های پزشکی و علمی در جهان است و علاوه بر هلند، در برخی کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده و انگلستان، دفتر دارد، اردیبهشت دو سال پیش (۱۳۹۲) در تصمیمی خلاف عُرف نشر در جهان، سردبیران، داوران و ویراستاران آمریکایی خود را از پذیرش مقاله‌های پژوهشگران ایرانی که در سازمان‌های دولتی کار می‌کنند، منع کرد و سال گذشته هم به دلیل تخلف از حضور در نمایشگاه کتاب تهران منع شد.

اما این ناشر در نمایشگاه کتاب صاحب غرفه خواهد بود و بنا بر گزارش هفته گذشته خبرگزاری فارس در تهران حاضر خواهد بود.

علاوه بر این حضور روز پنجشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۴ نشستی در راستای فعالیت‌های تازه این ناشر در رشته پزشکی در نمایشگاه کتاب برگزار خواهد شد.

اما چد نکته، اولا نماینده سابق الزویر که شرکت پارسیان است، در سال گذشته به علت ارائه کتب افست شده الزویر به جای نسخه اوریجینال به مردم از شرکت در نمایشگاه بیست و هشتم محروم شده است، اما جالب اینکه امسال نیز از پارسیان ثبت نام شده و غرفه وی نیز در سالن ۶ شماره ۳۱ واقع شده است، البته شرکت پارسیان دیگر نماینده انحصاری الزویر نیست.

اما در مورد حضور الزویر در نمایشگاه کتاب تهران، و برنامه های این ناشر باید اعلام شود که «پیتر ایش هورن»، مدیر ارشد اروپا، خاورمیانه، افریقا و آمریکای لاتین از روز چهارشنبه هم زمان با شروع نمایشگاه در غرفه «مورنا / الزویر» حضور دارد، روز پنجشنبه هم در سرای اهل قلم بخش بین الملل واقع در سالن ۶ پیرامون خدمات الزویر برای دانشگاه های علوم پزشکی صحبت خواهند کرد و در پایان جلسه هم فرصت طرح پرسش ها و پاسخ هاست.

همچنین به همراه ایشان ۲ نفر دیگر از کارمندان دفتر الزویر واقع در اردن در غرفه مورنا / الزویر به نام‌های «خانم رزا شهین، مدیر کمپین بازاریابی الزویر در دفتر اردن»، «آقای محمد شکایر، مدیر فروش خاورمیانه در دفتر اردن» حضور دارند.

شرکت اردنی مورنا نماینده انحصاری فروش کتاب های الکترونیک (eBook) الزویر در ایران و چندین کشور دیگر در خاورمیانه است و هر فعالیتی در غرفه مورنا مستقیما از دفتر انتشارات الزویر در اردن مدیریت می شود.

به عبارت دقیق‌تر نه تنها خود انتشارات «الزویر» حضور مستقیم و مستقلی در نمایشگاه امسال دارد بلکه نماینده انحصاری این شرکت هم در ایران، حضور دارد.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7