دستیاران تخصصی

جزئیات آزمون دستیار فوق تخصصی بالینی سال ۹۵

به گزارش صدای پزشکان به نقل از مفدا، دکتر محمد حسین پورکاظمی اظهار داشت: از این تعداد ۲۹۴ ثبت نام کننده خانم و ۳۸۹ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند و به عبارتی حدود ۴۰ درصد از ثبت‌نام کنندگان خانم می‌باشند.

وی خاطرنشان کرد: سه گروه کودکان، داخلی و جراحی عمومی از جمله رشته‌های تخصصی این آزمون است که مجموعه گروه کودکان شامل روماتولوژی کودکان‏، ریه، مغز و اعصاب و کلیه کودکان و عوارض‌هایی که مربوط به کودکان هست و دسته داخلی مربوط به بیماری‌های ریه، قلب و عروق‏، روماتولوژی، غدد و درون و متابولیسم بالغی است‎، ضمن اینکه مجموعه گروه جراحی عمومی نیز شامل جراحی کودکان‏، جراحی پلاستیک، جراحی قلب وعروق و… می‌باشد.

پورکاظمی با بیان اینکه در مجموع حدود ۲۶ رشته تخصصی موارد این آزمون می‌باشد، خاطرنشان کرد:‌علاوه بر موارد ذکر شده، رشته‌ مراقبت‌های ویژه روانپزشکی کودکان و نوجوانان، رشته‌ منولوژی و بیماری‌های عفونی از دیگر رشته‌های مربوط به این آزمون است.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان در آزمون کتبی پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکی می‌بایست ۶۰ درصد از نمره‌ها را حدنصاب کسب کنند.

پورکاظمی در خصوص کلید آزمون گفت: از آنجایی که تعداد رشته‌های تخصصی زیاداست، کلید اولیه آزمون کتبی حداکثر طی سه یا چهار روز بعد از برگزاری آزمون بر رسوی سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: داوطلبان مجاز هستند پس از اعلام کلید آزمون کتبی به مدت ۷۲ ساعت نسبت به ارسال اعتراض به سئوالات آزمون مذکور منحصرا از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش اقدام کنند.

پورکاظمی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که حد نصاب نمره کتبی تراز شده را بتوانند کسب کنند می‌توانند در آزمون شفاهی شرکت کنند. با رعایت مقرراتی که وجود دارد این داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون شفاهی خواهند بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7