نظام سلامت

اجرای طرح تحول سلامت غیر قانونی است!

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت قانون نیست، گفت: بارها گفته ام و اعلام کرده ام که اجرای این طرح، غیرقانونی است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از مهر، دکتر مسعود پزشکیان روز دوشنبه در مراسم روز پرستار در مرکز همایش های رازی، افزود: نباید با هم بجنگیم بلکه برای رسیدن به عدالت، بایستی دست به دست هم بدهیم. وی با عنوان این مطلب که انسان های برابر در شرایط برابر برادر هستند، گفت: در شرایط نابرابر، حق کسی که زحمت بیشتری می کشد، بیشتر از کسی است که زحمت نمی کشد.

پزشکیان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، افزود: این طرح، قانون نیست و من بارها گفته ام و اعلام کرده ام که اجرای طرح تحول سلامت غیرقانونی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقاداتی که در برنامه های تلویزیونی از طرح تحول سلامت داشته است، گفت: متاسفانه کل عوامل برنامه نبض شبکه خبر را عوض کردند که دیگر بنده را دعوت نکنند. وی با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت قانون نیست و توسط دولت اجرا می شود، افزود: مجلس های دوره قبل خوب نظارت نکردند و باعث شدند این طرح اجرا شود.

پزشکیان ادامه داد: آنچه در برنامه پنجم توسعه کشور مصوب شده بود، خرید راهبردی، پرداخت عملکردی، سطح بندی، نظام ارجاع و پزشک خانواده بود.

وی با انتقاد از اختلاف پرداختی ۵۰ تا ۱۰۰ برابری، افزود: متاسفانه در نظام سلامت، برای خواندن عکس رادیولوژی پول می دهند اما برای درس دادن عکس رادیولوژی پول نمی دهند. پزشکیان با تاکید بر این موضوع که حق نداریم بی عدالتی کنیم، تصریح کرد: با کفر می شود جامعه را اداره کرد اما با ظلم نمی شود.

وی افزود: نمی شود یک نفر ۱۰۰ میلیون درآمد داشته باشد و یک نفر حداقل حقوق ۸۰۰ هزار تومانی را بگیرد.

نایب رئیس مجلس به مقوله حقوق های نجومی اشاره کرد و گفت: مقررات باعث شد حقوق های نجومی شکل بگیرد. وی افزود: بیایید صادق باشیم و با صداقت کار کنیم. زیرا، بی انصافی در کشور قابل ادامه نیست.

پزشکیان با عنوان این مطلب که صحبت ها و حرف های من ضد خود نیست بلکه ضد بی عدالتی است، گفت: باید با همدلی و درایت، به سمت اجرای عدالت در جامعه برویم. ما انتظار داریم قانون اجرا شود، زیرا آن زمان عدالت اجرا می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

6 نظر برای مطلب "اجرای طرح تحول سلامت غیر قانونی است!"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
rs
Guest

پیشنهاد میشه پول نفت و گاز مستقیم به جیب پزشکان محترم سرازیر بشه بلکه کمی قانع بشن
واقعا حقوق های اندک چند صد میلیونی در شان یک پزشک که کلی زحمت کشیده نیست.
بقیه مردم هم حق اعتراض ندارند. آنها هم اگر می توانستند باید پزشک میشدند. پس یا سکوت کنند یا مهاجرت…

rs
Guest
بخش عظیمی از بودجه کشور مستقیم یا غیر مستقیم سرازیر میشه به جیب پزشکان عزیز پیشنهاد میشه به جای این همه طرح و لایحه، تمام پول دریافتی صادرات ذخایر نفتی و غیر نفتی کشور در حساب های جداگانه برای پزشکان عزیز و زحمتکش قرار داده بشه. به طوری که هر کدام صاحب دکل نفتی چاه نفت و چند کانتیر پر از بار باشند. حقوق های اندک چند صد میلیونی آنها هم باید حداقل سالانه ده برابر افزایش یابد تا زحمات این عزیزان به هدر نرود. در صورت کمبود چاه نفت و گاز و سایر ذخایر ملی هم هر پزشک می… بیشتر
حسین
Guest
نه جانم نیازی نیست اینقدر زحمت بکشید،فقط دو تا کار انجام بدید کافیه؛ اول اینکه طرح خدمت اجباری پزشکان برای دولت رو بردارید طوریکه پزشک هم مختار باشه بعد از اتمام درسش خودش انتخاب کنه که برای دولت کار کنه یا نه،دوم اینکه پزشک هم مثل هر کار خصوصی دیگه خودش نرخ خدماتش رو تعیین کنه یا حداقل صنفش،نه اینکه هیات دولت جلسه بزاره که قیمت ویزیت چند باشه. واقعا پیش خودتون فکر نکردید اگر اضافه بر حق پزشکان دارن بهشون میدن پس این طرح خدمت اجباری چیه؟ یا چرا نمیزارن عرضه و تقاضا نرخ خدمات پزشکی رو تعیین کنه،مثل… بیشتر
rs
Guest
جالبه خودتون نرخ خودتون رو تعیین کنین؟؟؟ چی میگی دکتر؟؟؟مگه تو و همکارات بصورت خصوصی آموزش دیدید که حالا پس از صدها میلیون خرجی که از بیت المال رو دست ملت گذاشتین میخایین خودتون نرخ تعیین کنین؟؟؟همین الان هم با نرخ های نجومی و زیرمیزی و رومیزی خون ملت فقیر و مستضعف رو تو شیشه کردین و مرتب کوه های ثروت خودتون رو انباشه تر و حساب هاتون رو پر تر میکنین اگه میبینین که بقیه رشته ها آزاد هستن به علت عرضه بیش از تقاضا هست. اگر قبول کنین که ورودی پزشکی ۱۰ برابر شود اونوقت این حرف های… بیشتر
maa
Guest
در طرح تحول، پزشک خانواده شهری و روستایی هر سه وزیر اقدامات غیر قانونی کردند قانون به معنای عام خود مجموعه دستورالعمل‌هایی است که روابط بین انسانها را در جامعه تنظیم می‌نماید و در معنای خاص خود مجموعه‌ای از مصوبات قوه مقننه است که موجد حق یا تکلیف می‌گردد. با عنایت به این تعاریف قوه مجریه ذاتا حق قانونگزاری را ندارد و در صورت انجام این گونه اعمال، از حدود خود خارج شده و مصوبه قوه مجریه در دیوان عدالت ادراری قابل ابطال می گردد. اما موضوع همیشه اینقدر شسته و رفته نمی‌باشد گاهی قانونگزار کلیاتی را مصوب می‌کند و… بیشتر
حسین
Guest

آخ!
آموزش مداوم!
من موندم مجلس مملکت چیکار داره به تصویب قانون کلاس بازآموزی؟
واقعا مسخره ست.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7