نظام سلامت

بیمه‌ها امسال کمتر از ۱۰ درصد از دریافتی ۱۰ هزار میلیاردی خود را به بخش درمان اختصاص داده‌اند

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، دکترسید حسن قاضی زاده هاشمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی از اول سال جاری تاکنون ۱۰ هزار میلیارد حق بیمه جمع آوری کرده که یک سوم آنرا باید برای درمان هزینه می کرده است.
وی ادامه داد: آن سازمان بیمه گر کمتر از ۱۰ درصد حق بیمه ها را به بخش درمان که مربوط به دولت و وزارت بهداشت می باشد اختصاص داده است.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: تامین اجتماعی تقریبا ۲۲ درصد خدمات را خود ارائه کرده و حدود ۸۷ درصد دیگر را از وزارت بهداشت و بخش خصوصی دریافت می کند.
وی یادآور شد: اگر قانون را رعایت و دستگاه های نظارتی هم به وظیفه خود درست عمل کنند نباید شاهد بروز این مشکل ها باشیم.
قاضی زاده هاشمی ابراز داشت: رئیس جمهوری دستور لازم را در این خصوص داده اند ولی مدیران بعدی کمی تعلل کرده و یا توجه نمی کنند.
به گفته وزیر بهداشت، در هر استان به ویژه هرمزگان با مطالبه های متعددی روبه رو هستیم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان باید پاسخگوی آن باشد در حالی که خدمت یکسال قبل فروخته شده و هنوز نتوانسته وجه آنرا دریافت کند.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به بیست و پنجمین اجلاس رئیسان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور با محور برنامه عملیاتی سال ۹۶ ، افزود: وزارت بهداشت جزء محدود دستگاه های دارای برنامه عملیاتی است و امید می رود امسال نیز به مانند سایر سال ها بتوان برنامه ای واقع بینانه تدوین کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: حاصل این برنامه باید ارتقاء شاخص ها در حوزه بهداشت و درمان باشد.
وی ادامه داد: باید هم سطح پوشش خدمات را افزایش داد و هم بر وسعت فضاهای فیزیکی افزود که این از برنامه های وزارت خانه در بهداشت و درمان است و همچنین باید حمایت را افزایش دهیم.
قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: بخش عمده حوزه حمایت بر عهده بیمه ها است که امیدواریم طبق مصوبه مجلس گشایش بیشتری نسبت به سال های قبل ایجاد شود.
وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: اگر وضعیت اقتصادی دولت بهبود یابد برنامه ما عملیاتی خواهد شد که این مستلزم وجود آرامش در کشور است.
قاضی زاده هاشمی خاطر نشان کرد: در صورتی که مشکل هایی برای بخش های اقتصادی دولت بوجود آید تمام پیش بینی ها تغییر خواهد کرد که امیدواریم با بهبود وضعیت اقتصادی کشور و دولت شاهد ادامه طرح تحول سلامت باشیم.
وی اشاره کرد: اگر مسیری که ظرف دو سال گذشته با اجرای طرح تحول سلامت سپری شد ادامه یابد باید در دولت بعد ۲۰ هزار تخت بیمارستانی دیگر اضافه شود.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ابراز داشت: تحول های جدی در چهار سال آینده در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش سلامت صورت خواهد گرفت.
قاضی زاده هاشمی اشاره کرد: باید کاستی هایی را با سرعت بیشتری با بهره گیری از توان سرمایه گذاران داخلی و خارجی برطرف کرد.
گفتنی است ، وزیر بهداشت برای شرکت در بیست و پنجمین اجلاس رئیسان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور که با محور برنامه عملیاتی سال ۹۶ به مدت ۲ روز در تاریخ ۲۰ و ۲۱ بهمن در بندرعباس در حال برگزاری است به هرمزگان سفر کرده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7