دیده بان سلامت

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: جراح ناچار به برداشتن کلیه بیمار اصفهانی بوده است

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در باره خبر برداشتن کلیه یک بیمار اصفهانی هنگام عمل جراحی برداشت کیست گفت: بررسی های اولیه نشان می دهد که کلیه بیمار بدلیل دست اندازی زائده ای بر روی آن، قابل حفظ کردن نبوده و جراح ناچار به برداشتن آن بوده است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، روز چهارشنبه خبری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که بر اساس آن در یک عمل جراحی مربوط به برداشتن کیست در بدن یک زن جوان در یکی از بیمارستان های خصوصی اصفهان، تنها کلیه این بیمار نیز از بدنش خارج شده است.
کیانوش جهانپور عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی های اولیه نشان می دهد که این عمل جراحی، اشتباه نبوده و ما منتظر جواب آزمایش های پزشکی برای اعلام نظر قطعی در باره آن هستیم.
وی با بیان اینکه این عمل جراحی حدود یک ماه پیش بر روی یک زن ۳۸ ساله توسط یک جراح مجرب انجام شده است، اظهار کرد: این بیمار بطور مادرزادی فقط یک کلیه داشته که آن هم در محل طبیعی خود نبوده و به اصطلاح ‘کلیه لگنی’ داشته است.
جهانپور ادامه داد: بنظر می آید جراح هنگام برداشتن زائده متوجه دست اندازی آن بر روی کلیه شده و با توجه به اینکه کلیه قابل حفظ کردن نبوده، ناچار به برداشتن آن شده است.
وی با بیان اینکه بیمار هنگام عمل دچار خونریزی شده است، تصریح کرد: دو جراح مجرب دیگر نیز برای این عمل به کمک آمدند و جان بیمار را حفظ کردند.
سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه این بیمار اکنون منتظر پیوند کلیه است، افزود: همه اقدام های لازم برای حفظ جان بیمار انجام شده و صدور رای عجولانه به نام ‘اشتباه پزشکی’، مایه تاسف و خیانت در کار رسانه ای است.
وی خواهان دقت و بررسی بیشتر رسانه ها در درج اخبار پزشکی شد و تاکید کرد: انتشار چنین اخباری بدون تایید منابع رسمی باعث ایجاد جو متشنج در جامعه و کاهش تمایل پزشکان برای انجام اعمال جراحی می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7