صنفی

تهدید رادیولوژیست‌ها از ابتدای سال ۹۶: تامین اجتماعی پول ندهد، آزاد حساب می‌کنیم

به گزارش صدای پزشکان، دکتر جلال جلال شکوهی رئیس انجمن رادیولوژی ایران گفت: در صورتی که سازمان تامین اجتماعی مطالبه معوقه یک تا دو میلیارد تومانی جامعه رادیولوژیست‌ها را تسویه نکند، از ابتدای سال آینده نسخه رادیولوژی بیماران را بدون دفترچه بیمه و با نرخ آزاد محاسبه می‌کنیم.

وی ادامه داد: برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با تحت فشار گذاشتن سازمان تامین اجتماعی بخشی از معوقات خود را نقد کردند. اگر این سازمان همچنان از پرداخت مطالبات خودداری کند، رادیولوژیست‌ها نیز همین رویه را در پیش گرفته و با توجه به این که ۹۵ درصد مراجعان به مراکز رادیولوژی را بیمه شدگان تامین اجتماعی تشکیل می‌دهند، پس از عکسبرداری به بیماران فاکتور می‌دهند تا هزینه‌کرد خود را از سازمان دریافت کنند.

وی با اشاره به این که حدود ۱۳ ماه است رادیولوژیستها مطالبات قانونی خود را دریافت نکرده‌اند، یادآور شد: با توجه به نقدینگی اندکی که در اختیار داریم، به سختی حقوق پزشکان و پرسنل را پرداخت می‌کنیم. اگر سازمان‌های بیمه‌گر همین روند را ادامه دهند، قادر به پرداخت حقوق آنها نخواهیم بود و حتی ممکن است در پرداخت حقوق اسفند ماه ۹۵ و عیدی فروردین ۹۶ نیز با مشکلات بسیار جدی مواجه شویم.

وی با بیان این که بدعهدی‌های سازمانهای بیمه‌گر در پرداخت مطالبات معوقه فشار مضاعفی به لحاظ مالی به جامعه رادیولوژیستها وارد کرده است، تصریح کرد: پزشکان برای ادامه زندگی به یک درآمد مکفی نیاز دارند. با شرایط پیش رو تنها دو راه پیش رو دارند، یا بمانند و با همین شرایط و بدون دریافت حقوق ادامه دهند یا شغلشان را رها کنند. در هر صورت اگر این روال ادامه پیدا کند، علاوه بر این که پزشکان انگیزه خود را برای ارائه خدمات پزشکی از دست می‌دهند، بیماران نیز متحمل هزینه‌های گزافی خواهند شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7