دانش آموختگان

اظهارات رییس انجمن علمی ارتوپدی در خصوص تعرفه‌ها، خارج از اختیارات وی و غیرقانونی است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا، دکتر علیرضا استقامتی گفت: نه تنها انجمن ارتوپدی بلکه هیچ انجمن علمی دیگری طبق قانون اختیار و حق اعلام یا تغییر تعرفه های پزشکی را ندارند. اعضای هیات مدیره و روسای انجمن های علمی طبق اساسنامه موجود و بر مبنای ضوابط قانونی انتخاب می شوند و از وزارت بهداشت پروانه فعالیت دریافت می کنند.
وی یادآور شد: اعضای هیات مدیره و روسای انجمن های علمی موظف به رعایت اساسنامه و مفاد آن هستند و در صورت نقض آن، مطابق قانون با آنها برخورد خواهد شد.
دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت در ادامه افزود: سخنان فراقانونی رییس انجمن علمی ارتوپدی، تخلف آشکار از ضوابط و مقررات حاکم بر انجمن های علمی است و در صورت تکرار، مدیریت این انجمن باید در مراجع قانونی پاسخگو باشند.
دکتر استقامتی تصریح کرد: برای تعیین یا تغییر تعرفه ها، مراجع قانونی مانند سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان وزارت بهداشت و سایر مراجع ذیربط در صورت لزوم از نظر کارشناسان استفاده خواهند کرد و انجمن های علمی فقط در صورتی که مورد مشورت این نهاد ها قرار گیرند می توانند نظر کارشناسی خود را به نهاد های فوق اعلام کنند.
وی با بیان اینکه درحال حاضر بیش از ١٩٠ انجمن علمی زیر مجموعه وزارت بهداشت فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: اگر هر انجمن به تعرفه ها اعتراض داشته باشد و تعرفه جدیدی را اعلام کند، این روند در کشور قابل مدیریت نیست و به هرج و مرج تعرفه ها منجر می شود بنابراین چنین اظهار نظرهایی، غیر سازنده و غیر کارشناسی و دور از شان انجمن های علمی است.
دکتر استقامتی در پایان تمامی انجمن های علمی را به پرهیز از مداخله در امور صنفی و استفاده از ظرفیت های خود برای اعتلای علمی کشور فراخواند و بر پایبندی دبیرخانه کمیسیون به نظارت دقیق بر فعالیت انجمن ها بر محور قانون تاکید کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7