سیاست گذاری سلامت

طرح پیشنهادی برای باز طراحی نظام جامع ارائه خدمات آزمایشگاهی ظرف سه ماه دوره های تکمیلی علوم آزمایشگاهی

وزیر بهداشت در پاسخ به نامه اساتید پاتولوژی کشور، به معاون آموزشی خود دستور داد؛ طرح پیشنهادی خود را با همکاری ذینفعان که منجر به ارتقای دانش و مهارت در رشته های مرتبط و باز طراحی نظام جامع  ارائه خدمات آزمایشگاهی شود را حداکثر تا سه ماه آینده ارایه نماید.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا دکتر هاشمی در پاسخ به نامه ۶ تن از اساتید پاتولوژی کشور در خصوص اجرای مصوبه دوره های تکمیلی علوم آزمایشگاهی و درخواست برای انجام کارشناسی های عمیق تر در این باره، به دکتر لاریجانی معاون آموزشی این وزارتخانه  دستور داد؛ با دعوت از نمایندگان گروه های ذی نفع و کارشناسی جامع در جلسه ای با حضور معاونین آموزشی، درمان، برنامه ریزی ، هماهنگی حقوقی و امور مجلس موضوع بررسی و طرح پیشنهادی خود را که منجر به ارتقای دانش و مهارت در رشته های مرتبط و باز طراحی نظام جامع ارائه خدمات آزمایشگاهی شود را حداکثر تا سه ماه آینده ارایه نماید.

متن نامه ۶ تن از  اساتید پاتولوژی به وزیر بهداشت  به شرح زیر است:

حضور جناب آقای دکتر هاشمی

با سلام و احترام

همانگونه که مستحضرید، طی ماه گذشته مشکلاتی پیرامون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی پیش آمده و اختلافات در این زمینه تعمیق و مسائل دیگری نیز حادث شده است.

در صورت صلاحدید، جنابعالی با ورود مدبرانه و درایت مندانه به موضوع دستور فرمایید، ضمن انجام کارشناسی های عمیق تر در مورد دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی و در فضای مشورتی، تمام ابعاد قضیه از جمله، مشکلات مرتبط با دستیاران، مدیریت شود.

با تشکر

دکتر شهریار دبیری

دکتر مسلم بهادری

دکتر محمدعلی برومند

دکتر ناصر کمالیان

دکتر سید ضیاءالدین تابعی

دکتر سیدمحمد توانگر

متن پی نوشت وزیر بهداشت خطاب به معاون آموزشی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر لاریجانی

معاون محترم آموزشی

لطفا با  دعوت از نمایندگان گروه های ذی نفع و کارشناسی جامع با حضور جنابعالی و معاونین محترم درمان، برنامه ریزی ،هماهنگی، حقوقی و امور مجلس، موضوع بررسی و طرح پیشنهادی خود را که منجر به ارتقای دانش و مهارت در رشته های مرتبط و باز طراحی نظام جامع  ارائه خدمات آزمایشگاهی شود را در حداکثر طی مدت سه ماه از این تاریخ تحویل نمایید.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7