نظام سلامت

بیمارستان ها ملزم به رعایت مقررات طرح تحول سلامت هستند

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری مهر، معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: هیچ یک از بیمارستان ها مجاز نیستند بیماران را برای خرید دارو و لوازم پزشکی به خارج از مراکز درمانی هدایت کنند و پرداخت مردم بر اساس مصوبات دولت خواهد بود.

 دکتر محمد آقاجانی افزود: مشکلات مالی بسیار زیادی به دلیل عدم همراهی و همکاری سازمان های بیمه گر و عدم پرداخت مطالبات، بر بیمارستان ها و مراکز درمانی حاکم است اما زنجیره ارائه خدمت به هموطنان در بیمارستان های وزارت بهداشت هیچ گاه قطع نشده است و تمامی دست اندرکاران حوزه سلامت از دستاوردهای برنامه تحول نظام سلامت محافظت کرده و لحظه ای از خدمت به مردم فروگذار نخواهند کرد.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت، دانشگاه ها و بیمارستان های سراسر کشور خود را مقید به تداوم طرح تحول سلامت و اجرای ضوابط و مقررات آن می دانند که در چارچوب قوانین کشور و حافظ حقوق شهروندی است.

آقاجانی خاطرنشان کرد: هیچ یک از بیمارستان ها و مراکز درمانی به هیچ عنوان مجاز نیستند که بیماران را برای خرید دارو و لوازم پزشکی به خارج از بیمارستان ها هدایت نمایند و پرداخت مردم در بیمارستان ها کماکان بر اساس مصوبات دولت خواهد بود.

معاون درمان وزارت بداشت در ادامه گفت: همکاران حوزه سلامت در سراسر کشور اعم از پرستاران، پزشکان و مدیران و روسای بیمارستان ها و مدیران ستاد دانشگاه های علوم پزشکی ، به رغم مشکلات بسیار به ویژه تاخیر ۹ تا ۱۰ ماهه بیمه ها در پرداخت مطالبات با تلاش بسیار و شبانه روزی همچنان با تداوم طرح تحول نظام سلامت خدمات شایسته ای به مردم ارائه می نمایند، که از آنها صمیمانه سپاسگزاری می نمایم.

آقاجانی، از لغو نامه ای که یکی از دانشگاه های علوم پزشکی در خصوص مشکلات مالی بیمارستان ها ابلاغ نموده بود، خبر  داد و افزود: کماکان برنامه های تحول سلامت با جدیت در آن استان ادامه دارد و تیم ویژه ای نیز به آن استان اعزام شد تا ضمن بررسی مشکلات از نزدیک، تصمیمات لازم را اتخاذ نموده و به اجراگذارند.

معاون درمان وزارت بهداشت در پایان گفت: انتظار وزارت بهداشت و بیمارستان ها و مراکز درمانی این است که هر چه سریع تر مشکل بزرگ خلف وعده بیمه ها در پرداخت مطالبات بیمارستان ها که اکنون به بیش از ۹ هزار میلیارد تومان رسیده است، مرتفع گردد تا از فشار فوق العاده ای که به بیمارستان ها، پزشکان و پرستاران وارد می شود، کاسته شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "بیمارستان ها ملزم به رعایت مقررات طرح تحول سلامت هستند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
wpDiscuz
Powered by Themes24x7