دانش آموختگان

اعضای نظام پزشکی در روز انتخابات، پس از دریافت کد رمز از سامانه ۲۰۰۰۱۹۰ می توانند رای خود را ثبت کنند

رییس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به الکترونیکی برگزار شدن هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی کشور، گفت: برگزاری انتخابات غیر حضوری و الکترونیک نه تنها از اتلاف وقت و هزینه بیش از ۲۰۰ هزار سفر شهری و بین شهری اجباری اعضای نظام پزشکی برای حضور در حوزه های اخذ رای جلوگیری می کند بلکه به آنها اجازه می دهد که در چند دقیقه از هر نقطه ای از کشور به کاندیداهای مورد نظر خود، رای بدهند.

یه گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا دکتر سید محمود تارا در گفتگو با خبرنگار وبدا، با بیان این مطلب، اظهار داشت: انتخابات الکترونیک به صورت آنلاین برای تمامی حوزه های رای و در کل کشور برگزار می شود و همه اعضای نظام پزشکی بدون استثناء می توانند در آن شرکت کنند.

وی یادآور شد: اعضای نظام پزشکی برای شرکت در انتخابات الکترونیکی نظام پزشکی باید از طریق تلفن همراه شخصی خود، کد ۱۲ رقمی  را دریافت کرده و با آن کد در سامانه انتخابات به آدرس entekhabat.behdasht.gov.ir رای خود را ثبت کنند.

 رییس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در خصوص نحوه دریافت کد رمز برای ثبت رای اعضای نظام پزشکی، گفت: به محض آغاز رسمی انتخابات در ۳۰ تیرماه ۹۶، اعضای نظام پزشکی می توانند با تلفن همراه شخصی خودشان که شماره آن در سامانه نظام پزشکی ثبت شده و یا مالکیت آن به نام فرد رای دهنده است، شماره ملی خود را به سامانه ۲۰۰۰۱۹۰ ارسال کرده و کد رمز را دریافت کنند.

دکتر تارا ادامه داد: افراد پس از دریافت کد رمز ۱۲ رقمی از سامانه ۲۰۰۰۱۹۰، فقط یک ساعت وقت دارند تا پس از ورود به سامانه با شماره ملی، شماره نظام پزشکی و کد رمز، رای خود را ثبت کنند و در صورتی که فرد در این یک ساعت به هر دلیلی نتواند رای بدهد، فقط یک بار دیگر تا پایان زمان رای گیری می تواند درخواست کد رمز کند.

وی تصریح کرد: اگر اعضای نظام پزشکی بخواهند از شماره دیگری به جز شماره همراه ثبت شده در نظام پزشکی و یا شماره ای که مالکیت آن به نام فرد نیست، استفاده کنند باید از روز شنبه ۲۴ تیرماه، برای احراز شماره همراه خود اقدام کرده و از وجود شماره همراه خود در سامانه انتخابات، اطمینان حاصل کنند و توصیه ما این است که اعضای نظام پزشکی برای دریافت کد رمز حتما از شماره های تلفن همراهی استفاده کنند که یا در سامانه نظام پزشکی ثبت شده و یا مالکیت آن به نام خودشان است زیرا برای تشخیص هویت شماره های تلفن همراه از سرویس های امنیتی پیشرفته ای استفاده می کنیم.

رییس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با بیان اینکه اگر اعضای نظام پزشکی به توصیه ها عمل کنند، در فاصله یک تا دو دقیقه می تواند رای خود را ثبت کنند، افزود: بعد از ثبت رای اعضا در سامانه انتخابات، یک کد رهگیری طولانی را دریافت می کنند که فقط در اختیار خود افراد است که حتما باید آن را نگه دارند زیرا در صورتی که افراد به هر دلیلی پس از برگزاری انتخابات، شکایتی داشته باشند، باید حتما این کد را به همراه داشته باشند.

وی در پایان یادآور شد: ارائه کد رهگیری در زمان شکایت افراد پس از انتخابات، به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی اجازه می دهد تا شکایت فرد را پیگیری کند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7