نظام سلامت

برگزاری الکترونیک انتخابات تصمیمی شجاعانه بود/ تا کنون شکایتی در روند انتخابات دریافت نکرده ایم

به گزارش خبرنگار صدای پزشکان به نقل از سلامت، سید حسن هاشمی روز یکشنبه در همایش مجریان برگزاری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی افزود: نظام پزشکی یک سازمان صنفی و انتخابات این سازمان سیاسی نیست.
وی ادامه داد: انتخابات نظام پزشکی جزو دموکراتیک‌ترین انتخابات است و امیدوارم منتخبان دوره جدید این سازمان در کنار توجه به حقوق صنفی، توجه به حقوق مردم را در اولویت قرار دهند.
وی گفت: سازمان نظام پزشکی با وجود قدمت بیش از نیم قرن، در دفاع از حقوق مردم و صنف بسیار اثرگذار است و در کنار دولت، مجلس و قوه قضایه کمک بزرگی در این زمینه محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برای اولین بار این انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می‌شود گفت: در ۴ سال گذشته همکاری خوب و با احترامی بین وزارت بهداشت و نظام پزشکی برقرار بود و امیدوارم منتخبان این سازمان در دوره جدید علاوه بر ارتقای خدمات و رعایت حقوق مردم، از حقوق جامعه پزشکی به عنوان سرمایه بزرگ اجتماعی نیز دفاع کنند.
هاشمی افزود: انتخابات نظام پزشکی ۳۰ تیر در ۱۹۹ حوزه رای‌گیری برگزار و نتایج آن ۳۱ تیر اعلام می‌شود.
وی گفت: انتخابات نظام پزشکی بسیار مهم است و امیدواریم همان طور که برای ثبت‌نام و کاندیدا شدن مورد استقبال جامعه پزشکی قرار گرفت و پنج هزار و ۱۷۶ نفر ثبت نام کردند در روز رای‌گیری نیز شاهد حضور گسترده جامعه پزشکی باشیم.
هاشمی ادامه داد: با توجه به اینکه در این دوره افراد قابل اعتماد و با تجربه‌ای کاندیدا شده اند حتما انتخاب شخصیت‌های وزین، وزن لازم را به این سازمان می‌بخشد تا بتواند نقش خود را در سیاست‌گزاری حوزه سلامت ایفا کند.
وزیر بهداشت گفت: تصمیم هیات نظارت و اجرایی این انتخابات برای برگزاری الکترونیک انتخابات تصمیمی شجاعانه و عادلانه بود و میزان مشارکت جامعه پزشکی را افزایش می‌دهد.
هاشمی اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های این دوره از انتخابات نظام پزشکی، استقلال همه گروه‌ها، جریانات و اقشاری است که در قالب این انتخابات مشارکت حداکثری داشته‌اند و تا این لحظه گزارشی از شکایت نداشته‌ایم.
وی افزود: در دوره‌های قبل شاهد کم لطفی، بی‌انصافی و کج رفتاری‌هایی در این انتخابات بودیم اما در این دوره من گزارشی نداشتم که از روش‌های ناپسندی استفاده شود و دو قطبی‌هایی که معمولا با عنوان دولت – صنف یا وزارت بهداشت – نظام پزشکی مطرح می شود در این دوره مطرح نیست.
هاشمی ادامه داد: در دولت یازدهم بین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی همکاری وجود داشت. ظرفیت‌های زیادی در سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت وجود دارد که هر دو را به هم نیازمند می‌کند.
هاشمی گفت: این پنچ رئیس دانشگاه علوم پزشکی را از میان منتخبان نظام پزشکی انتخاب کردیم اما برای دولت دوازدهم چنین نیازی وجود ندارد و استقلال سازمان نظام پزشکی باید حفظ شود.
وی افزود: اصل فلسفه وجودی نظام پزشکی، حمایت از حقوق مردم است که در قانون این سازمان مصوب سال ۸۳ آمده است. گاهی انجمن‌ها و نمایندگان صنف، اصل موضوع را فراموش می‌کنند و مسائل صنفی را اولویت می دهند.
هاشمی گفت: آرزو می‌کنم انتخابات نظام پزشکی بی حاشیه برگزار شود و رئیس جدید این سازمان در سالروز تولد ابوعلی‌سینا حکم خود را از رئیس جمهوری دریافت کند و اگر این اتفاق بیفتد، می‌توان گفت در بخش اجرای انتخابات نظام پزشکی کار کم نظیری انجام شده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7