تریبون

بیانیه هاى ائتلاف تماشاچیان بى گناه در رابطه با انتخابات نظام پزشکى

به گزارش صدای پزشکان بدنبال عدم رفع مشکلات ایجاد شده در سامانه الکترونیکى انتخابات نظام پزشکى، ائتلاف تماشاچیان بى گناه متشکل از دکتر نوید مقدم و دکتر میثم رضایی بیانیه هایى به این شرح صادر نمود:

بیانیه شماره ١

جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سلام علیکم

این کلمات در ساعت ۱۴ جمعه سی ام تیرماه ۱۳۹۶ نوشته می شوند. متاسف و ناامیدیم که اعلام کنیم از ساعت ۸ صبح تا این ساعت هنوز سامانه ی رای گیری اینترنتی انتخابات نظام پزشکی در سراسر کشور برای اخذ رای باز نشده است. این اتفاق که متاسفانه زمزمه های آن قبل از شروع رای گیری نیز به گوش می رسید، موجی از نگرانی را در میان رای دهندگان ایجاد کرده است و تمامی امید های ما را برای شروع روند احیای سازمان نظام پزشکی به صورتی که بتواند نماینده ی واقعی پزشکان باشد را در معرض تردید جدی قرار داده است. نیک می دانید که امکان رای گیری اینترنتی و وجود تنها یک حوزه ی رای گیری حضوری در تهران بزرگ، شیوه ی اینترنتی را مهم ترین روش اخذ رای قرار داده است. لذا پس از گذشت ۶ ساعت از شروع گیری این مهم ترین شیوه ی رای گیری بلا استفاده مانده است و عملا اکثریت افرادی که بر اساس برنامه ریزی قبلی قصد شرکت اینترنتی در انتخابات را داشتند، فرصت حضور را از دست داده اند و از حق مسلمشان محروم شده اند.
از احتمال غرض ورزی ذی نفعان در ایجاد اختلال در سامانه که بگذریم – که متاسفانه ظن قوی در مورد آن وجود دارد – باید اعلام کنیم حتی در صورت سهوی بودن این اتفاق، عملا این شیوه ی برگزاری ناقص، صحت نتایج انتخابات را زیر سوال برده است. چرا که عده ی کثیری از پزشکان از روند انتخابات حذف شده اند و نتایج این انتخابات نمی تواند نمایندگان واقعی جامعه پزشکی را مشخص کند. لذا از شما می خواهیم که:
اولا، مسئولین این خطای بزرگ و نابخشودنی را که نتوانستند یا نخواستند که وظیفه شان را به درستی انجام دهند، معرفی و مجازات کنید.
ثانیا؛ نتایج این انتخاباتِ ناقص و ابتر را باطل اعلام کرده و پس از مهیا شدن شرایط، انتخابات مجدد را در دستور کار قرار دهید.

ائتلاف تماشاچیان بی گناه
نوید مقدم – میثم رضایى

——————————————–

بیانیه شماره ٢

درخواست حضور ناظرین بی طرف فنی از طرف پلیس فتا و وزارت ارتباطات، تاکید بر حضور پای صندوق و‌ پیگیری همزمان ابطال انتخابات

پزشکان و همراهان عزیز

می دانیم که اتفاقات امروز و لغو رای گیری اینترنتی انتخابات نظام پزشکی شما را دلسرد و عصبانی کرده است. ما نیز چون شما از این اتفاقات در درجه اول متعجب و عصبانی هستیم. اما راهی که شروع کرده ایم هرگز نباید با چنین بد اخلاقی ها و سنگ اندازیهایی پایان یابد.
ما از روز نخست می دانستیم که مسیر پر از سنگلاخ و مانع است. لذا در کنار محکومیت شدید این روند و اعلام اعتراض به آن و تلاش همه جانبه برای صیانت از آرای شما فارغ از نتیجه نهایی:

– اولا : از شما دعوت می کنیم تا حضورا به پای صندوق های رای بروید و ثابت کنید که عزم تغییر جدی و خدشته ناپذیر است. هر کس از همکاران را که می توانید با خود همراه کنید.

– ثانیا: اعتراض به این شیوه ی غلط برگزاری و درخواست لغو انتخابات را نشر دهید و همگانی کنید. این خواسته در کنار شرکت حضوری در انتخابات باید پیگیری شود.

– مطمئن باشید تا احقاق حقوق تماشاچیان بی گناه که از تماشاگری خسته شده اند در کنار شما خواهیم بود.

– در نهایت از مسئولین هیئت اجرایی و نظارت برگزاری انتخابات و همچنین وزارت محترم بهداشت، درخواست حضور ناظرین بی طرف فنی از طرف ثالث (پلیس فتا و وزارت ارتباطات) جهت بررسی موضوع و گزارش ماوقع را داریم.

ائتلاف تماشاچیان بی گناه

——————————————–

بیانیه شماره ٣

کودتا در نظام پزشکی نتیجه ترس از حضور حداکثری/انتخابات بدون اخذ رای الکترونیک بی اعتبار است

پزشکان و همراهان عزیز

آنان که هراسان از حضور شما در انتخابات بودند، انتخاباتی که در گذشته با حدود ۲۰۰۰ نفر نتیجه اش تعیین می شد، پس از دست یازیدن به تمامی ابزار های موجود و در مواجهه با عزم شما، دست آخر با حرکتی کودتا مانند و لغو انتخابات الکترونیک به خیال خودشان خطر را از سر خود دور نمودند. تصمیمی که ۴۷ هزار ثبت کننده انتخابات الکترونیک را با این سوال مهم روبرو کرد که سازمان و وزارت خانه ای که از عهده برگزاری انتخاباتی الکترونیک بر نمی آید و یا از صیانت از حق رای آنها ناتوان است چگونه تاکنون تصمیم گیرنده وجوه مهم زندگی ایشان بوده است.

ائتلاف تماشاچیان بی گناه با تاکید بر بیانیه های قبلی و دعوت به حضور همکارانی که امکان حضور پای تک صندوق های رای حوزه ها را دارند قویا بر موضع خود مبنی بر بی اعتبار بودن انتخابات در صورت عدم انجام انتخابات الکترونیک تاکید می کند و بر درخواست انجام انتخابات الکترونیک و لحاظ شدن رای های الکترونیک در نتیجه نهایی اصرار می ورزد.

انتهاى پیام

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7