نظام سلامت

طرح تحول سلامت، شان انسانی را بالا برد

به گزارش  صدای پزشکان و به نقل از ایسنا، قاسم احمدی لاشکی در آیین افتتاح ۱۰۰ واحد بهداشتی استان مازندران در نوشهر، اظهار داشت: همه می دانیم که یک هفته پیش رو برای وزرای پیشنهادی به مجلس، حساس است اما مسئولیت نمایندگان استان مازندران سنگین تر شد چرا که سفرهای استانی وزیر بهداشت به دلیل حضور در جلسات با نمایندگان لغو شد ولی دکتر هاشمی به مازندران سفر کرد زیرا ارادت ایشان به شهدا و خون پاک آنها ویژه است و امروز در مراسم یادوراه شهدای بخش کجور مازندران حضور پیدا می کند و به این دلیل، دکتر هاشمی این  سفر را لغو نکرد.

وی یادآور شد: وزیر بهداشت عنایت ویژه‌ای به استان مازندران داشت و وظیفه خود می‌دانیم که به پاس زحمات و خدمات افراد، سپاسگزاری کنم و بی‌مهری و بی‌انصافی است که کارها و خدمات فراوان را نبینیم. نه تنها در استان مازندران بلکه در کل کشور اتفاقات بزرگی در حوزه سلامت افتاد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرح تحول سلامت نه تنها در حوزه توسعه زیرساخت‌ها و ایجاد تخت‌های بیمارستانی بسیار موفق بود بلکه شان انسانی را بالا برد و در دوران گذشته، مردم مراجعات بسیار زیادی به دفاتر فرمانداران، نماینده‌های مجلس و ائمه جمعه برای هزینه‌ها و مشکلات حوزه درمان داشتند اما امروز دیگر خبری از این مراجعات نیست زیرا به انسانیت افراد، احترام گذاشته می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه طرح تحول سلامت به کرامت شهروندان و جمهوری اسلامی، جایگاه مضاعفی داد، افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی موظف هستند از استمرار آن، حمایت کنند.

وی تصریح کرد: تلاش مسئولان حوزه سلامت در استان مازندران در دولت یازدهم نیز قابل تقدیر است؛ چراکه زمانی که فرماندار بودم، سالها رییس دانشگاه علوم پزشکی را نمی‌دیدم اما دکتر جان بابایی، عملکرد متفاوتی داشت که باید از وی قدردانی کنم.

احمدی لاشکی از دستورات وزیر بهداشت برای بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت، تقدیر کرد و گفت: در ابتدای دولت یازدهم، دکتر هاشمی ۲۶۵ رای از ۲۸۰ رای نمایندگان را کسب کرد و امیدواریم که در این دوره نیز بتواند چنین رای بالایی را کسب کند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7