نظام سلامت

بدهی سال ۹۵ داروخانه ها بزودی تسویه می شود

به گزارش  صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری مهر، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت، گفت: در چند روز آینده مطالبات داروخانه‌ها در سال ۹۵ در سراسر کشور تسویه شود.

طاهر موهبتی افزود: یکی از چالش‌های جدی امروز پیش روی سازمان‌های بیمه گر تامین منابع مالی پایدار است و طبیعتاً سازمان بیمه سلامت که ۹۵ درصد بودجه آن از طریق بودجه عمومی تامین می‌شود با مشکلات جدی مواجه بوده و اثرات آن به طور مستقیم به ارائه دهندگان خدمت وارد می‌آید.

وی گفت: بیمارستان‌های دولتی، موسسات خصوصی، مراکز تصویربرداری و داروخانه‌ها در معرض این آسیب‌ها هستند و گلایه‌های به حقی به مجموعه‌ بیمه‌ای کشور دارند.

موهبتی با اشاره به اینکه مطالبات موسسات خصوصی، داروخانه ها و بیمارستانهای دولتی در سال ۹۵ از سازمان  حدود ۴ هزار میلیارد تومان است، گفت: حدود ۴۲ هزار موسسه طرف قرارداد ارایه کننده خدمت با سازمان بیمه سلامت داریم و خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته مقرر شد در چند روز آینده مطالبات داروخانه‌ها در سال ۹۵ در سراسر کشور تسویه شود.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت افزود: در بعضی استان‌ها پرداخت مطالبات داروخانه ها به فروردین امسال نیز رسیده و بخشی از مطالبات در سال ۹۵ بیمارستان‌های دولتی که انصافاً در شرایط عسر و هرج هستند پرداخت شده است.

وی ادامه داد: اخیرا جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی ، وزیر اقتصاد و دارایی و خزانه داری کل کشور داشتیم تا اعتباراتی که از سوی سازمان برنامه و بودجه به سازمان بیمه سلامت تخصیص یافته است، محقق شود.

موهبتی گفت: ما موظف هستیم ارائه دهندگان خدمات سلامت از جمله موسسات خصوصی، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها اعم از دولتی و خصوصی را حمایت و تامین منابع مالی کنیم.

وی گفت: داروخانه‌های بخش خصوصی از تعدد و تکثر بیشتری برخوردار هستند و چون یک بنگاه اقتصادی کوچک و حجم مطالبات آن نسبت به بیمارستان‌های دولتی کمتر است بنابراین پرداخت مطالبات این بخش راحت‌تر است و گرنه در حال حاضر بیمارستان‌های دولتی ۴ – ۵ ماه از سال ۹۵ را از ما مطالبه دارند و امیدواریم که تخصیص ها که بزودی تامین شده و این مطالبات هم پرداخت شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7