نظام سلامت

انتقال “سازمان بیمه سلامت” به وزارت بهداشت باعث مدیریت هزینه‌های سلامت شد.

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری ایسنا، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: انتقال سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت باعث مدیریت هزینه‌های سلامت شد.

طاهر موهبتی در سفر خود به استان گلستان و دیدار با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان، ضمن بازدید از طرح ارجاع الکترونیک در استان گلستان اظهار داشت: انتقال این سازمان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باعث تمرکز منابع و سیاستگذاری در یک دستگاه و مدیریت هزینه‌های سلامت شد و این بر خلاف تصور برخی از افراد بود که فکر می‌کردند این انتقال باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: از مهم‌ترین اهداف سازمان، استقرار نظام ارجاع در سطح کشور است؛ چرا که یکی از مشکلاتی که در کشور وجود دارد این است که بیمار به محض اینکه نشانه هایی از بیماری را مشاهده کرد، تلاش می‌کند به بالاترین سطح پزشک متخصص مراجعه کند که با این کار علاوه بر اینکه خودش دچار هزینه‌های زیادی می‌شود، هزینه‌های حوزه سلامت را نیز افزایش می‌دهد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه در دنیا تجربه خوبی در رابطه با نظام ارجاع وجود دارد، افزود: در بحث نظام ارجاع به زیرساخت‌های زیادی نیاز داریم که مهم‌ترین آن بحث “IT” است و استان گلستان به دلیل دارا بودن این زیرساخت به‌ عنوان استان پایلوت انتخاب شد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، موهبتی ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با اینکه بیمار دغدغه‌ای جز رنج بیماری نداشته باشد، فرانشیز از ۳۷ درصد در بخش بستری به سه درصد در روستاها و ۶ درصد در شهرها رسیده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: در گذشته برای تهیه ۹۵ درصد نیازهای درمانی، بیمار به خارج از بیمارستان ارجاع داده می‌شد؛ در حالیکه امروز شاهدیم ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تامین درمان، تنها به ۳ درصد رسیده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7