نظام سلامت

دکتر بنیادی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس: در تعرفه‌گذاری به نوعی کج سلیقگی انجام شده

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: گروه‌های مختلف پزشکی هیچ وقت حاضر نمی‌شوند که در امور درمان اخلال ایجاد کنند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، بهروز بنیادی درباره واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به تجمع اعتراض‌آمیز پزشکان بیهوشی مقابل مجلس اظهار داشت: در چارچوب قوانین کشور حق اعتراض برای همه محفوظ است و در گروه پزشکی، هم متخصصین و هم گروه‌های مختلف هیچ وقت کاری انجام نخواهند داد که اخلال در امور درمان و پزشکی باشد.

وی افزود: قطعا ایرانیان، با وجدان و فرهنگی که دارند حاضر نیستند که چنین اقداماتی را انجام دهند و مباحثی هم که مطرح شده صرفا رسانه‌ای است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اعتراض متخصصان بیهوشی نسبت به تعرفه ها، گفت: اقدامی که انجام شده فقط خواست متخصصین بیهوشی نبوده بلکه رادیولوژیست ها را هم شامل شده است. در واقع تعرفه ها متناسب نیست.

نماینده مردم کاشمر در مجلس با بیان اینکه در تعرفه‌گذاری به نوعی کج سلیقگی انجام شده، گفت: آنچه مورد اعتراض است تبعیضی است که صورت گرفته و کمیته‌ای هم از کمیسیون بهداشت موظف شده تا با نمایندگانی از وزارت بهداشت، انجمن‌های علمی و … این مسئله را مورد رسیدگی قرار دهند.

بنیادی با تاکید بر اینکه باید این نوع تعرفه گذاری اصلاح شود، گفت: نمایندگانی از  انجمن بیهوشی نیز در کمیسیون بهداشت حضور یافته و بر این عقیده بودند که اکنون که به آخر سال نزدیک می شویم هر اندازه هم کار کنیم عملا دستمزدها کم محاسبه می شود و اگر اصلاح صورت نگیرد، متضرر می شوند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7