نظام سلامت

رییس انجمن جراحان پلاستیک: حتی افراد غیر پزشک به این حوزه وارد شده‌اند

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی با اشاره فعالیت ۳۳۰ جراح پلاستیک و زیبایی در ایران گفت: متاسفانه برخی از پزشکان عمومی، جراحان عمومی، ارتوپد و بیهوشی و حتی افراد غیر پزشک به این حوزه وارد شده‌اند و اعمال ساکشن انجام می‌دهند که این موضوع جزو معضلات جامعه است و مراجع قانونی باید در این زمینه پیگیر باشند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، دکتر علی بیژنی در آستانه برگزاری کنگره بین‌المللی جراحان پلاستیک و زیبایی اظهار کرد: هدف از برگزاری این کنگره پرداختن به ایده‌ها و کارهای جدید و به عبارتی تبادل دانش است.

وی با بیان اینکه حدود ۳۳۰ نفر جراح پلاستیک و زیبایی در ایران وجود دارند، افزود: دیدگاه عموم مبنی بر این است که جراحی پلاستیک مختص به بینی است در صورتی که این تخصص می‌تواند کمک شایان توجهی به آسیب‌دیدگان فک و صورت و مجروحان حوادث ترافیکی کند.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ادامه داد: جراحی زیبایی کاربردهای فراوانی دارد به طور مثال برای فردی که دست او قطع شده است یا کودکی که با اختلال‌های مادرزادی به دنیا می‌آید و چهره بدفرمی دارد، کمک شایان توجهی به این افراد می‌کند.

بیژنی با اشاره به اینکه ورود همکاران غیرجراحی پلاستیک آسیب جبران ناپذیری به بیماران وارد می‌کند، عنوان کرد: متاسفانه برخی از پزشکان عمومی، جراحان عمومی، ارتوپد و بیهوشی به این حوزه وارد شده‌اند و اعمال ساکشن انجام می‌دهند که جزو معضلات جامعه است و مراجع قانونی باید در این زمینه پیگیر باشند.

وی با بیان اینکه هزینه جراحی پلاستیک به طور مثال رینوپلاسی در خارج از کشور میانگین ۶ هزار دلار است، گفت: هزینه این جراحی در ایران حدود ۷ میلیون تومان بوده و این سبب مراجعه بسیاری از خارج کشور برای جراحی شده است البته کیفیت کار جراحان ایران نیز بر کسی پوشیده نیست.

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، در ادامه بابک نیکومرام – دبیر این انجمن نیز با عنوان این مطلب که جراحی زیبایی در دنیا تعرفه ندارد، گفت: برای اینکه از انجام عمل‌های زیبایی غیر ضروری جلوگیری کنیم، باید این نوع جراحی‌ها، گران‌ترین عمل‌ها باشند.

وی با اشاره به وجود تعرفه جراحی زیبایی در ایران، افزود: تعرفه جراحی زیبایی حداکثر ۲ برابر تعرفه معمولی است، از همین رو ما به وزارت بهداشت پیشنهاد داده‌ایم که این نوع جراحی‌ها تعرفه نداشته باشد.

نیکو مرام از جراحی زیبایی به عنوان عمل لوکس نام برد و گفت: وقتی این عمل در دنیا لوکس تلقی می‌شود و بیمه‌ها نیز پوشش نمی‌دهند، دلیلی ندارد برای آن تعرفه تعیین کنیم. زیرا قرار نیست به همه مردم متقاضی عمل زیبایی، سوبسید بدهیم که بیایند و عمل زیبایی انجام دهند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7