متخصصین

درخواست کمیسیون بهداشت برای پیگیری برخوردها نسبت به اعتراضات متخصصان بیهوشی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جلسه امروز خود از معاون وزیر بهداشت درخواست کرد تا برخوردهایی که نسبت به اعتراضات متخصصان بیهوشی شده بود مورد پیگیری قرار دهد.

به گزارش صدای پزشکان احمد همتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: طرح استفساریه دریافت چهار درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور از واگذاری کار به پیمانکار در دستور کار کمیسیون قرار داشت که به دلایل متعددی از جمله اینکه این موضوع استفساریه نیست و به نوعی قانون‌گذاری به شمار می‌رود، طرح مذکور رد و مقرر شد تا طرحی کارشناسی شده تهیه و در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: همچنین طرح حذف تبصره ۲ ماده ۴ قانون اصلاح برخی مواد مربوط به مقررات پزشکی، دارویی و خوراکی که پیش از این در مجلس تصویب شده بود اما اجرای آن عملی نشده و مشکلاتی داشت زیرا بر اساس این تبصره بعضی از افرادی که مدرک PHD تخصصی مرتبط با علوم آزمایشگاهی و پیراپزشکی هم می‌توانند با طی کردن دوره‌ای در کنار پاتولوژیست‌ها کار کنند، مشکلاتی را به همراه داشت که مقرر شد معاون وزیر بهداشت نسبت به این موضوع پیگیری‌ها را انجام دهد بنابراین حذف این تبصره به رای گذاشته شد که به تصویب اعضای کمیسیون بهداشت رسید.

همتی افزود: طرح تامین اجتماعی همگانی هم در دستور کار کمیسیون قرار داشت که پس از بررسی‌های انجام شده مقرر شد تا در جلسات دیگری هم به آن رسیدگی شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بررسی مشکلات دستیاران پزشکی هم اظهار کرد: این موضوع در کمیسیون بررسی شد و مقرر گردید تا وزارت بهداشت برنامه‌ای را تدوین کرده تا بتواند کنترل و نظارت بیشتری داشته باشد.

وی در پایان گفت: اعتراضاتی هم که اخیرا متخصصین بیهوشی در مورد تعرفه‌های پزشکی داشتند گزارشاتی ارسال شده بود مبنی بر اینکه برخوردهایی نسبت به این اعتراضات انجام شده لذا از آقای لاریجانی معاون وزیر بهداشت درخواست کردیم تا این موضوع را پیگیری کند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7