دیده بان سلامت

داستان ریاست دانشگاه ع.پ شیراز، شیفتگی خدمت یا…

به نظر می‌رسد دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از سال ۱۳۸۴ توسط دکتر محمدهادی ایمانیه اداره می‌شود، این روزها در ایستگاه آخر برای تغییر رییس قرار دارد. پس از انتصاب دکتر ایمانیه به سمت مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها و عضویت ایشان در هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اوایل مهر ماه سال جاری، شایعات پیرامون تغییر ایشان قوت گرفت. مدتی بعد ایشان ضمن اعلام تقدیم استعفای خود به وزیر بهداشت و معرفی جانشینان پیشنهادی خود به دکتر هاشمی، بیان داشتند با توجه به اصرار وزیر محترم بهداشت و استاندار فارس فعلا در سمت خود باقی خواهد ماند. در این بین اخباری پیرامون مراسم ولیمه حج دکتر ایمانیه و برخی تلاش‌ها برای مطرح کردن اسامی‌ای خاص برای ریاست دانشگاه، باعث باقی ماندن فضای تردید بود.
اما چیزی نگذشته بود که خبر برگزاری نظرسنجی از اعضای هیئت علمی پیرامون ریاست آینده منتشر شد. اتفاقی که در ذات خوش‌یمن و مبارک به نظر می‌رسید اما با توجه به نحوه اجرا، با حرف و حدیث‌ها و نگرانی‌های متعددی همراه شد. پس از کش و قوس های فراوان، روز پنجشنبه چهارم آبان ۹۶، نظر سنجی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جهت کمک به انتخاب رئیس دانشگاه برگزار شد. این نظرسنجی از بین ۳۰۰ عضو هیات علمی واجد شرایط که دارای حداقل مدرک دانشیاری و سن زیر ۶۰ سال هستند؛ با مشارکت حدود ۴۰ درصدی برگزار شد. (نام ۲۶۶ عضو هیات علمی واجد شرایط تمام وقت جغرافیایی با سن زیر ۶۰ سال نیز اعلام شده بود.)
روز ۵ آبان ۹۶، معاون پارلمانی وزیر بهداشت، دکتر ابراهیم گلمکانی، خبر از معرفی سه گزینه نهایی این نظرسنجی به کمیته انتصابات وزارت بهداشت دادند. اما متاسفانه در منابع رسمی، نتیجه این نظرسنجی بیان نشده است.
اخبار غیر رسمی حاکی از آن است که سه نفر برگزیده، آقایان ایمانیه، هاشمی و لطفی هستند. طبق گفته دکتر گلمکانی: «دکتر ایمانیه اعلام کردند که استخاره کرده و برای ادامه حضور ، “بد” آمده و خود نیز پیشنهاد کردند که فرد دیگری مسوولیت را بر عهده بگیرد و بر این امر نیز مصر بودند و به صراحت بیان کردند.»
طبق شنیده‌ها، عده‌ای از منتقدین روند ریاست دکتر ایمانیه معتقد هستند که ایشان با اعلام نام دکتر امینی (که در میان اسامی احتمالی ۳ نفر برگزیده نبوده است) به عنوان جانشین خود به وزارت بهداشت، در تلاش است تا ریاست در سایه دانشگاه را ادامه دهد و حتی پس از مدتی و کم شدن فشارها، حواشی و انتقادات پیرامون خود، مجددا به ریاست رسمی دانشگاه برگردند.
با توجه به عدم سیاست شفاف در وزارت بهداشت، فعلا تنها می‌شود با توجه به شنیده‌ها حدس و گمان زد و تا اعلام رسمی نتیجه کمیته انتصابات وزارت بهداشت، شایعات ادامه خواهد داشت. امیدواریم وزارت بهداشت با اعلام شفافِ اتفاقات در دستگاه‌های مربوط به خود، زمینه‌ساز ایجاد آرامش و فصل جدیدی از تغییرات مثبت در این دانشگاه با سابقه باشد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7