نظام سلامت

طرح تحول با چالش های مالی مواجه است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از  ایلنا، مرتضی خاتمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره طرح تحول سلامت گفت: آنچه مسلم است این طرح باید با قوت و قدرت ادامه پیدا کند.
او ادامه داد: متاسفانه طرح تحول سلامت با چالش‌های مالی مواجه شده است که علت عمده آن می تواند عملیاتی نشدن منابع پایداری است که تاکنون تعریف شده، و آن اعتبارات ” ده درصد هدفمندی و یک درصد مالیات بر ارزش افزوده” است که به طور کامل به حوزه سلامت پرداخت نشده است.
این نماینده مجلس در ادامه به برگزاری جلسه مشترک دو کمیسیون بهداشت و درمان و برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت: به این تصمیم رسیدیم که باید منابع پایدار را برای نظام سلامت تعریف و تثبیت کنیم تا به چنین چالش هایی برخورد نکنیم.
وی به دیگر دغدغه های برخی از نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: آنچه که در قانون برنامه ششم توسعه دیده شده حرکت در مسیر نظام ارجاع و پزشک خانواده است.
خاتمی همچنین با تاکید بر این که در این راستا راهنماهای بالینی و خرید راهبردی نیز باید مدنظر قرار گیرند، افزود: بیمه‌ها نیز باید در این زمینه همکاری کنند که اولا رفع هم پوشانی شود و ثانیا هزینه های اضافی حتما حذف شود که بتوانیم به سمت اهداف طرح تحول سلامت بدون چالش و با سرعت حرکت کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7