نظام سلامت

اقدامات مجمع خیرین با وزارت بهداشت هماهنگ بوده است

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا حسینعلی شهریاری با حضور در در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت‌وگویی با اشاره به فعالیت‌های مجمع خیرین سلامت اظهار داشت: پس از اینکه رهبری به اعضای کمیسیون بهداشت توصیه کردند که از خیرین هم استفاده کنند در زمان وزارت لنکرانی حدود ۹ سال پیش این مجمع خیرین راه‌اندازی شد.

وی افزود: در این سال‌ها خیرین سلامت حدود ۵ هزار میلیارد توانسته‌اند به این حوزه کمک کنند و کارهای ارزنده‌ای هم انجام شده است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: در این مدت کاملا سعی شد تا اقدامات انجام شده هماهنگ با وزارت بهداشت باشد و از موازی‌کاری جلوگیری شود. در واقع کارها مورد تایید وزارت بهداشت هم باشد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس همچنین بیان کرد: ۵۶ دانشگاه مستقل علوم پزشکی داریم و ۵۶ خیرین سلامت در کشور و ضمن اینکه ۲۷۰ شهر دیگر نیز باید این مجمع خیرین را داشته باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۷۵ هزار نفر خیرین سلامت هستند که روز به روز تعداد آنها بیشتر می‌شود و جدیداً هم رویکردی دارند مبنی بر اینکه در زمینه پیشگیری، بهداشت و پژوهش خیرین تشویق شوند و تنها کار سخت‌افزاری مانند ایجاد ساختمان و درمانگاه نباشد زیرا معتقد هستیم که درمان هزینه‌بر است و باید ارتقای سطح سلامت جامعه را در نظر بگیریم البته باید از بانوان و جوانان هم در این حوزه کمک گرفته شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7