مرجع

تجربیات پزشکان از بیمارانی که به دنبال طب جایگزین رفتند

بحث طب های جایگزین همیشه داغ بوده است، روزی مدعی طب اسلامی داروها و واکسن های متعارف را توطئه دشمنان می داند، روزی دیگر هومیوپاتی درمان سرطان معرفی می شود. با مطرح شدن دوباره این موضوع در سطح وزارت بهداشت و پاسخ رئیس قوه قضاییه که مدعی جرم نبودن فعالیت های تبلیغی این مدعیان هستند، برآن شدیم که با مستند سازی مواردی از مراجعه بیماران که بدنبال این روش ها رفته اند بررسی اجمالی بر وضعیت فعلی داشته باشیم.

از همکاران دعوت کردیم تا با حفظ رازداری بیماران اگر مواردی از مراجعه بیماران یا اطرافیانشان به این روش ها را به خاطر دارند و از سیر بیماری آنان نیز مطلعند آن را به شکل کیس علمی ( در صورت امکان همراه مستندات) برای ما ارسال نمایند. به ترتیب ارسال مطالب این پشت به روز می شود.

تجربه ۱، امضا محفوظ

خانم ۲۰ ساله با شکایت درد شدید شکم و کبودی بدن به بیمارستان مراجعه می کنه در بررسی ها وجود هماتوم های بزرگ متعدد در شکم دیده می شه و اختلال انعقادی بسیار شدید در آزمایش ها مشاهده می شه. در شرح حال مجدد مصرف دارویی رو ذکر نمی کرد و هیچ سابقه قبلی خونریزی هم نداشت. بیمار تحت عمل جراحی قرار می گیره. بعد از عمل جراحی مجددا جهت بررسی اختلالات انعقادی از بیمار شرح حال گرفته می شه که در نهایت مشخص می شه که برای لاغری به یک طبیب سنتی مراجعه کردن و برای ایشان یونجه و یک سری مواد دیگر تجویز شده که با توجه به اینکه یونجه حاوی سوپروارفارین هست این اتفاق برای بیمار می افته. پس از قطع داروهای مذکور اختلال انعقادی بیمار برطرف می شه. این بیمار شانس اورد و ممکن بود در اثر خونریزی تلف بشه.

تجربه ۲، امضا محفوظ

بیمار آقای ۶۰ ساله اهل شهرضا با سابقه قبلی ترومبوز عروقی اندام به علت درد و تورم اندام تحتانی راست به یکی از روحانیون شاغل در طبابت اسلامی مراجعه میکند.با تشخیصی نامشخص حجامت برای ایشان انجام میشود.
بیمار پس از اینکه انگشتان پای راست نکروتیک شده و درد شدت پیدا میکند به بیمارستان الزهرا اصفهان مراجعه و بعد از انجام سونوگرافی داپلر برای بیمار تشخیص ترومبوز شریان فمورال با گسترش به پوپلیتیال گذاشته میشود. در این کیس تاخیر در تشخیص بواسطه انجام حجامت آسیب بازگشت ناپذیری متوجه بیمار نمود. ( مدارک بیمار در صدای پزشکان موجود است)

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین نظر
جدیدترین نظر نظر با بالاترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
حسن زاده
حسن زاده
6 سال قبل

سلام اول اینکه طب سنتی با طب اسلامی فرق داره دوم اینکه مصوبه توسعه طب سنتی و اسلامی ابلاغ شده بود اما در این دولت اجرا نشد. سوم اینکه چرا از تجربیات درمان طب اسلامی و حتی طب سنتی برای خیلی از بیماریها حتی بیماریهایی که در طب مدرن درمانی ندارند چیزی نمیگین چهارم چرا از کیس علمی های طب مدرن که خیلی ها رو کشده و یا معلول کرده چیزی نیاوردین. در آمارها خودتون اوردین که سالانه ۲۷۰۰ نفر رو میکشین اما آمار خیلی بالاتره پنجم طب مدرن در اکثر مواقع با تکنولوژی فقط میخواد صورت مساله رو پاک… بیشتر

رضا
رضا
5 سال قبل

یک جوری بحث کردید که انگار نه انگار از این همه اشتباهات بزرگ و مرگ و میر و نقص عضوهای پزشکی مدرن
کتاب هاریسون که معلوم شده پول میدادن و دارو مینوشتن که تبلیغ برای فروش بشه
ماجرای اعتصاب پزکان و کاهش مرگ و میر در آمریکا هم که هیچ!!
یک جستجوی کوچک بکنید «درمان شدگان طب اسلامی»

Powered by Themes24x7