نظام سلامت

شرایط ایمنی بیمارستان‌های تهران مناسب نیست

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری مهر عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت تعامل وزارت بهداشت و شهرداری در نوسازی مراکز درمانی تهران، گفت: پدافند غیرعامل زیستی مهمترین خلاء در ارایه خدمات درمانی در شرایط بحرانی است.

بیح الله نیکفر درخصوص مهم ترین راهکار برای مقاوم سازی و نوسازی بیمارستان های فرسوده تهران، گفت: دستگاه ها و نهادهای دیگر دولتی و غیردولتی از جمله شهرداری باید در کنار وزارت بهداشت و درمان به مقاوم سازی بیمارستان ها کمک کنند، با توجه به امکانات فعلی در اختیار شهرداری، می توان این انتظار را داشت که این نهاد فضاهای مناسبی را برای احداث مراکز درمانی جدید در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین برخی دستگاه های اجرایی از جمله دانشگاه آزاد از آموزش های پزشکی و درمانی برخوردار است؛ بنابراین این دانشگاه می تواند با ایجاد فضای مناسب به وزارت بهداشت در مقاوم سازی بیمارستان های فرسوده کمک کند، زیرا بخشی از آموزش پزشکی در حال حاضر دراختیار دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه حدود هزار تخت بیمارستانی در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی پزشکی است، تصریح کرد: بنابراین این ظرفیت در دانشگاه آزاد وجود دارد که با مشارکت وزارت بهداشت و درمان به ایجاد فضاهای جدید درمانی برای مردم تهران کمک کنند، البته در حال حاضر شرایط ایمنی در بیمارستان های تهران مناسب نیست و این موضوع در جلسات متعددی میان نمایندگان و مسئولان مطرح شده است.

نیکفر با تاکید بر توجه به پدافند غیرعامل در ارائه خدمات درمانی به مردم در شرایط بحرانی، گفت: هم ا کنون سازمان پدافند غیرعامل دراین حوزه مواردی را در دستور کار قرار داده است، به عنوان مثال پدافند غیرعامل زیستی درمسیر سلامت مردم ، توجه به تولیدات محصولات کشاورزی و واردات کالاهای غذایی به کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ بنابراین پدافند غیرعامل زیستی از مهم ترین موضوعاتی است که شاید تاکنون خیلی مورد توجه قرار نگرفته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: در پدافند غیرعامل از حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت و درمان در ارایه خدمات درمانی استفاده شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7