نظام سلامت

تمدید بیمه رایگان ۱۴ میلیون نفر

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: تمدید دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان برای بیش از چهارده میلیون بیمه شده تحت پوشش و افرادی که یکبار به عضویت این صندوق در آمده‌اند، اما در حال حاضرفعال نیستند، همچنان رایگان انجام می شود.

در این اطلاعیه آمده است: هیچ تغییری در مورد بیمه رایگان اعضای تمام صندوقهای بیمه سلامت صورت نگرفته است. برای افراد تحت پوشش صندوق بیمه همگانی رایگان منتظر ابلاغ آزمون ارزیابی وسع از سوی هیات دولت بوده و به موجب قانون برای ورود به صندوق بیمه همگانی رایگان باید  آزمون ارزیابی وسع انجام شود.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است : کسانی که برای اولین بار اقدام به ثبت نام در صندوق بیمه همگانی رایگان میکنند، ارزیابی می‌شوند و نتیجه به این سازمان منعکس می‌شود. سپس این سازمان بر اساس نتایج فوق افراد را بیمه می‌کند. همچنین اگر متقاضی نخواهد ارزیابی وسع برای او انجام شود، می‌تواند با پرداخت حق سرانه، صندوق بیمه ایرانیان را انتخاب کند که پنجاه درصد حق بیمه را نیز دولت پرداخت میکند.
در وضعیت فعلی همه بیمه شدگان بیمه همگانی رایگان تحت پوشش  این سازمان و افرادی که قبلا ثبت نام کرده، اما فعال نیستند، میتوانند به صورت  رایگان دفترچه را تمدید کنند. دریافت دفترچه برای افراد تحت پوشش کمیته امداد ، بهزیستی، سایر اقشار و روستاییان همچنان رایگان است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7