دیده بان سلامت نظام سلامت

بازدید دکتر جان بابایی از مناطق زلزله زده کرمان

به گزارش صدای پزشکان ایران و به نقل از ایسنا دکتر قاسم جان بابایی در پایان سفر یک روزه خود به همراه رییس سازمان غذا و دارو، سرپرست سازمان اورژانس کشور و مدیرکل دفتر فنی وزارت بهداشت به مناطق زلزله زده استان کرمان، اظهارکرد: این سفر با دستور وزیر بهداشت انجام شد و از مراکز بهداشتی و درمانی این مناطق بازدید کردیم.

وی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان در حال ساخت شهرستان زرند گفت: سازمان مجری باید هر چه زودتر نسبت به تکمیل این بیمارستان اقدام کند زیرا برای تکمیل و تحویل آن تعهد داده است و باید تا الان این پروژه را تحویل داده بود. شهرستان زرند بدون در نظر گرفتن بیمارستان تامین اجتماعی، فاقد بیمارستان دولتی است و باید زودتر پروژه ساخت این مرکز درمانی به اتمام برسد.

جان بابایی ضمن تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های درمانی شهر کرمان اظهارکرد: امیدواریم با مساعدت‌های دولت، دو مجتمع بیمارستانی در کنار بیمارستان‌های افضلی پور و شهید باهنر کرمان به بهره برداری برسد و بتواند بخشی از بار درمان بیمارستان‌های اصلی کرمان را کاهش دهد.

وی افزود: ساخت بیمارستان جایگزین بیمارستان شفا کرمان نیز در این سفر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در هیات امنای بیمارستان مباحث فنی و مجوزهای لازم از جمله ماده ۲۳ و سرمایه گذاری و منابع مورد نیاز آن باید بررسی شود.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه سازمان مجری، سازنده برخی از بیمارستان‌ها و وزارت بهداشت، بهره‌بردار آنها است، گفت: امیدواریم پروژه‌های درمانی کشور زودتر آغاز شود و به بهره برداری برسد البته تلاش ما این است که وزارت بهداشت، بیمارستان‌ها را بسازد و تجربه نشان داده که در بیمارستان‌هایی که توسط وزارت بهداشت ساخته می شود، مسائل فنی بهتر رعایت می‌شود.

به گزارش وبدا، وی در پایان تاکید کرد: یکی از مهمترین اقدامات وزارت بهداشت در زمان بروز حوادثی مانند زلزله، انتقال بیماران است بنابراین مقرر شد در زمان های بحران، ایجاد بیمارستان‌های صحرایی و انتقال هوایی بیماران با سرعت انجام شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7