نظام سلامت

معاون اول رئیس جمهور: باید از نظرات پزشکان در اداره کشور استفاده شود

به گزارش صدای پزشکان، اسحاق جهانگیری در گفت و گو با سپید، اظهار داشت: نهادهای مدنی به ویژه جامعه پزشکی از پایه های دموکراسی در هرجامعه ای هستند و باید از این نهادها حمایت جدی شود.
جهانگیری با یادآوری حمایت جامعه پزشکی در انتخابات سالهای ۹۲ و ۹۶ از گفتمان اعتدال، دولت را مدیون آنان دانست و گفت: البته همراهی با دولت به مفهوم نقد نکردن دولت نیست.
معاون اول رئیس جمهور آزادی و عدالت را از پیش شرطهای رسیدن به توسعه و پیشرفت دانست و تاکید کرد: احزاب و نهادهای مدنی باید بعنوان فرصت تلقی شوند نه تهدید و این به مصلحت دولت و نظام است.
وی گفت: امروز جامعه در همه مشکلات اعم از اقتصادی و سیاسی و منطقه باید به یک تفاهم ملی برسد.
اسحاق جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود “نقد” را از فحاشی و تخریب تفکیک کرد و گفت: تخریب در همه برهه ها وجود داشته است. ولی مهم، امید اجتماعی و سرمایه اجتماعی است و همه باید برای رسیدن به امید برای آینده این مردم تلاش کنیم.
وی بر ضرورت توجه به نقش احزاب و گروه ها و نقش سیاست و روابط بین الملل در بهبود اوضاع داخلی کشور تاکید کرد و گفت: هیچ کشوری نمیتواند با کشیدن دیوار به دور خود به پیشرفت برسد.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: دولت موضوع هسته ای را بخوبی حل کرد، در بحث اقتصاد عملکرد خوبی داشتیم و همه شاخصها درحال رشد هستند.
وی افزود: برخی اتفاقات در کشور درحال وقوع است که بهانه مسایل اقتصادی دارد و ما مطمئن هستیم دود این حرکت ها به چشم خود این افراد خواهد رفت.
جهانگیری با بیان اینکه در بحث مسائل سلامت به توفیقاتی رسیده ایم و شاهر رضایت عمومی در این بخش هستیم، اظهار داشت: البته طرح تحول سلامت ایراداتی دارد که باید اصلاح شود.
وی تصریح کرد: ما در بخش مشکلات مالی طرح تحول اقداماتی را انجام خواهیم داد و امیدواریم مشکلات اقتصادی پزشکان و بخش دارو و همه مسائل حل شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7