نظام سلامت

سخنگوی وزارت بهداشت: رسانه‌ها در راستای امیدبخشی به جامعه تلاش کنند/ با پرداخت بدهی‌های دارویی وضعیت صنعت دارو پایدار خواهد شد

به گزارش صدای پزشکان، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در حاشیه همایش خبر خوب، رسانه مسئول در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس اظهار داشت: همه رسانه‌ها باید خبر را به‌صورت متعادل ارایه دهند و از بزرگنمایی کردن خبرهای خوب و بد پرهیز کنند.

وی گفت: جامعه ما مثل هر جامعه دیگری احتیاج به امید، آفرینش شور و انگیزه نسبت به آینده دارد، خبرهای بدی را که ممکن است بیانگر نیمه خالی لیوان باشند. می‌توان با نمایش قسمتی از خبر که مربوط به نیمه پر لیوان است امیدبخشی را در جامعه ترویج داد.

حریرچی گفت: این امر باید در رسانه‌هایی که از یک انگیزه انقلابی برخوردار هستند و برای اینکه مردم را با انگیزه‌های خوب و اسلامی تشویق کنند می‌توانند شورآفرینی و امیدبخشی را هدف خود قرار دهند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به مشکلات داروسازان توضیح داد: طرح تحول سلامت که طبق ارزیابی هایی که انجام شده سالانه تقریبا مبلغی معادل نصف هدفمندی یارانه‌ها از مخارج مردم کاسته است. دولت ماهانه حدود ۴۵۵۰۰ تومان به صورت یارانه در اختیار مردم قرار می‌دهد و با اجرای طرح تحول سلامت بیش از ۲۰ هزار تومان نیز بصورت ماهیانه از هزینه‌های مربوط به سلامت مردم جامعه نسبت به دوره قبل از اجرای این طرح به ازای هر ایرانی از جیبشان کاسته شده است.

حریرچی گفت: در چند ماه اخیر رییس جمهور و سایر دست اندرکاران به ادامه طرح تحول سلامت تاکید کرده اند که این اتفاق نشان دهنده اهمیت اجرای این طرح است.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: از صندوق ذخیره ارزی حدود ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار در نظر گرفته شده است که حدود ۲۰۰۰ میلیارد از بدهی‌های صنایع دارویی به صورت نقدی و ۲۰۰۰ میلیارد دیگر از طریق اوراق پرداخت خواهد شد که این موضوع وضعیت صنایع دارویی را به حالت پایدار خواهد رساند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7