دیده بان سلامت

اورژانس تهران روزانه هزار مزاحم تلفنی دارد

روزانه به طور متوسط هفت هزار تماس با اورژانس تهران گرفته می شود که از این میان ۱۰۰۰ تماس آن مزاحم تلفنی هستند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری ایلنا، رضا معتمدی معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران، با بیان این مطلب گفت: از هفت هزار تماس مردم با اورژانس حدود  هزار و ۵۰۰ تماس منجر به ماموریت اورژانس و ۵۰۰ ماموریت منجر به انتقال بیماران و مصدومان به مراکز درمانی می‌شود.

وی درخصوص بهره‌برداری از ساختمان جدید اورژانس و مرکز ارتباطات دیسپچ تهران اظهار داشت: ساختمان قبلی مرکز اورژانس تهران در خیابان جمهوری بر اساس ارزیابی‌‌‌های شهرداری تهران در مقابل زلزله پنج و نیم ریشتری هم مقاوم نبود و وزیر بهداشت پس از بازدید از آن دستور تکمیل ساختمان جدید را صادر کرد.

معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران ادامه داد: مرکز ارتباطات دیسپچ تهران وظیفه پوشش کلانشهر تهران و استان تهران را برعهده دارد.

معتمدی با اشاره به خرید ۲۰۰ دستگاه موتولانس اورژانس تهران و توزیع آن در کلانشهر تهران اظهار داشت: این موتولانس‌های اورژانس از مرداد ماه تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار ماموریت انجام داده‌‌اند.

وی اضافه کرد: ورود موتورلانس‌های اورژانس به کلانشهر تهران حداقل دو مزیت بزرگ داشت؛ یکی اینکه موجب کاهش زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم شده و از سوی دیگر نیز استهلاک آمبولانس‌‌های اورژانس، هزینه‌‌ها و مصرف سوخت را کاهش داده است.

به گفته معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران، متوسط رسیدن اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم در کلانشهر تهران بین هشت تا ۱۲ دقیقه است و در ساعات مختلف شبانه‌روز، این زمان متفاوت است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7