نظام سلامت

وزارت بهداشت با کسری بودجه مواجه است/ شرایط استانی شدن بودجه حوزه سلامت مهیا نیست

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، احمد همتی در مورد استانی شدن بودجه وزارت بهداشت، گفت: مشابه این طرح و ایده برای وزارت آموزش و پرورش در لایحه بودجه ۹۷ نیز دیده شد اما با بررسی های کارشناسانه مشخص گردید که تحقق این امر در شرایط فعلی امکان پذیر نیست.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با کسری بودجه در وزارت بهداشت و آموزش و پرورش مواجه هستیم و این کسری بودجه باید در سطح کلان مدیریت شود، افزود: استان ها برای جبران کسری بودجه محدودیت دارند و دست آنها به گونه ای بسته است.

همتی ادامه داد: بنابراین تا زمانی که با کسری بودجه در وزارت بهداشت که سالانه نیز در حال افزایش است مواجه هستیم استانی شدن بودجه به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: روسای دانشگاه های استانی منابعی در اختیار ندارند که کسری بودجه را جبران کنند و از سویی منابع آنها نیز محدود است بنابراین در شرایط فعلی نمی توان استانی شدن بودجه وزارت بهداشت را تحقق بخشید.

همتی افزود: باید در سطح ملی وزارت بهداشت، مجلس، دولت و سازمان برنامه و بودجه با همکاری هماهنگ و به صورت جدی مشکلات بودجه ای وزارت بهداشت را حل کنند سپس در شرایط نرمال و طبیعی نسبت به استانی شدن بودجه وزارت بهداشت اقدام کرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه استانی شدن بودجه وزارت بهداشت در شرایط فعلی مشکلات این دستگاه را تشدید می کند، تصریح کرد: اگر حسابرسی دقیقی در سطح دانشگاه ها انجام شود استانی شدن بودجه انگیزه ای را برای آنها فراهم می کند زیرا هر دانشگاهی درآمد بیشتری به دست آورد می تواند آن را برای توسعه دانشگاه خود هزینه کند بنابراین باید مدیریت و حسابرسی دقیقی در مورد دانشگاه ها انجام شود تا این مراکز با انگیزه بتواننند تلاش خود را بیشتر، کیفیت خدمات و درآمدها و بهره بری را افزایش دهند تا از این طریق منتفع شوند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7