دانشجویان

پیشنهاد به مجلس برای بازنگری سهمیه‌ آزمون‌ها

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: پیگیر هستیم تا نگرانی ایجاد شده در داوطلبان آزاد به لحاظ کم‌شدن سهمیه برطرف شود و در این رابطه در صورتی که بخواهیم زیر بنایی و مبنایی کار شود، همه راهکارها به اصلاح قانون برمی‌گردد و پیشنهاداتی در مجلس برای بازنگری یا ساماندهی سهمیه‌های آزمون‌ها شده است.

دکتر حمید اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص اعمال ۵ درصد سهمیه خانواده‌های جانبازان و ایثارگران در آزمون‌های وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اعمال این سهمیه موجب گرفته شدن ۶۰ درصد از ظرفیت آزمون های وزارت بهداشت با داوطلبان دارای سهمیه می‌شود اظهار کرد: وزارت بهداشت به دنبال پیگیری این مساله هست و رایزنی از طریق شورای عالی و انقلاب فرهنگی در حال انجام است و پیشنهاداتی در این زمینه ارائه شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در وزارت بهداشت سهمیه های دیگر نیز اعمال می شود و پذیرش داوطلبان با سهمیه های آزاد کم می شود ما در حال انجام رایزنی هستیم و در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز این بحث صورت گرفته است که راهکارهایی برای این موضع اندیشیده شود.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: در حال حاضر این مساله قانون برنامه ششم است و اگر تغییری باید در برنامه صورت بگیرد برعهده قانون گذار است و در مجلس باید نهایی شود و تا آن زمان وزارت بهداشت ملزم به اجرای قانون است.

وی با اشاره به اینکه طبیعتا در حال حاضر هم وزارت بهداشت و هم وزارت علوم این موضوع را پیگیری و بررسی می‌کنند تا راهکارهایی برای آن بیاندیشند گفت: باید تدابیر در نظر گرفته شود تا افراد داوطلب آزاد نیز از این موضوع متضرر نشوند و برای آنها نیز فرصت کافی وجود داشته باشد.

اکبری با بیان اینکه وزارت بهداشت از ابتدا با این مدل اعلام شده برای اجرا و نهایی شدن موافق نبود گفت: این موضوع موجب می شود سهمیه برای داوطلبان آزاد کاهش پیدا کند و قطعا خوشایند نیست و ما از قبل اعلام کرده بودیم در این رابطه راهکارهای دیگری نیز وجود دارد و می توان اقدام بهتری انجام داد.

وی افزود: در حال حاضر پیگیر هستیم تا نگرانی ایجاد شده در داوطلبان آزاد به لحاظ کاهش پیدا کردن سهمیه آزاد برطرف شود. همه راهکارها در این رابطه در صورتی که بخواهیم زیر بنایی و مبنایی کار شود به اصلاح قانون برمی‌گردد و در همین راستا پیشنهاداتی در مجلس برای بازنگری یا ساماندهی سهمیه ها آزمون ها شده است.

به گزارش ایسنا، قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: ما در وزارت بهداشت فقط سهمیه ها را در نظر نمی گیریم و باید به این مساله که علوم پزشکی با جان مردم سرو کار دارد نیز توجه شود و همچنین نیاز مردم در سراسر کشور نیز باید در نظر گرفته شود و در عین حال باید به دغدغه جوانان و نخبگان که امید به ورود به رشته پزشکی و رشته های تخصصی دارند را باید در نظر گرفت تا بتوانند با شوق و انگیزه به ادامه تحصیل بپردازند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7