دانش آموختگان

بازداشت دستیار ارشد جراحی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از کانال خبری پزشکان، دو روز گذشته دستیار ارشد رشته جراحی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بازداشت شد.
دکتر سعید کاشفی از همکاران این دستیار در مصاحبه‌ای بیان داشته است:
«صبح پنجشنبه یکی از همکاران بنده رزیدنت سال ۴ جراحی در ارومیه جهت توضیح در مورد پرونده پزشکی در شعبه چهار بازپرسی دادسرای ارومیه حاضر می‌شوند. پرونده راجع به سال یک ایشان بوده که برای همکار ٢٠ درصد قصور بریده شده و قاضی چون رزیدنت نتوانسته بوده در مهلت مقرر ضامن معتبر را در وقت اداری بیاورد و سند هم نداشته،حکم بازداشت وی صادر می‌شود.»

در ادامه، دکتر رستم زاده، عضو نظام پزشکی ارومیه بیان داشته‌اند:
«موضوع زمانی به اطلاع نظام پزشکی رسیده که همکار ما روانه زندان شده بود. با توجه به تعطیلی، همکاران ما تا ساعت ۲ بامداد برای حل مشکل رایزنی‌ها را ادامه دادند.
چون قاضی کشیک در دسترس نبود، همکارمان با هماهنگی‌های بعمل آمده به جای انتقال به بازداشتگاه، در نمازخانه شب را سپری کرده است»

همچنین صبح دیروز ، دکتر بهنام عباسیان عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور در مورد بازداشت رزیدنت ارشد جراحی عمومی دانشگاه ارومیه طی اظهاراتی گفته‌اند:
«تخلف صورت گرفته است. بدون هماهنگی با نظام پزشکی رزیدنت بازداشت شده است
گفته می شود این رزیدنت در سال ۹۲ که سال اول را می گذرانده است ،بیماری را به دستور مافوق ترخیص کرده است که بیمار سپس اکسپایر شده است
وثیقه ۵۰ میلیونی برای آزادی ایشان تهیه شد ولی متاسفانه قاضی کشیک نیامد
ایشان به بازداشتگاه منتقل نشده و شب را در نمازخانه گذرانده است.
به گفته یکی از پرسنل دادگستری درگیری لفظی بین رزیدنت مذکور و بازپرس روی داده ولی مورد تائید ما نیست.
این ماجرا هجمه و توهین به پزشکان محسوب می شود و دل ما خون است»

در نهایت،با رایزنی معاونت درمان استان آذربایجان غربی و تامین وثیقه توسط دکتر ولیزاده متخصص بیهوشی و رییس بیمارستان امام ارومیه، دادستان این شهرستان به آزادی رزیدنت جراحی بازداشت شده، رضایت داد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7