دانش آموختگان نظام سلامت

اولین واکنش وزارت بهداشت به اعتصاب پزشکان طرحی: کادر درمان ما انتظار به حق عدم تاخیر چندین ماهه در دریافتی قانونی خود را دارد / گفتگو، مفاهمه و مراجع قانونی نظیر نظام پزشکی بهترین راه حل مشکلات است

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از وبدا، دکتر حریرچی گفت: جامعه پزشکی آگاه و هوشمند ما اجازه استفاده نادرست از حسن شهرت و مرجعیت اجتماعی خود به هیچ گروه زیاده طلب و یا دارای درک نادرست از شرایط اجتماعی را نخواهد داد و با گفتگو و مفاهمه و از طریق مراجع قانونی نظیر نظام پزشکی نظرات انتقادی و پیشنهادهای اصلاحی خود را به گوش مسئولین خواهد رساند.

دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تقدیر از خدمات مثبت و ارزنده ای که در زمان دفاع مقدس توسط جامعه پزشکی ارائه شد، گفت: جامعه پزشکی ما در شرایط سخت دفاع مقدس در کنار مردم و همراه مردم بود.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر جامعه پزشکی ما با تلاش فراوان و با پیشرفتهای شگرف علمی تمام خدمات لازم درمانی ملت ۸۰ میلیونی ما را تامین نموده و کشور را از اعزام بیمار به خارج بی نیاز کرده است.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: جامعه پزشکی ما در دوران ناملایمات اقتصادی، مثل زمانی که در اواخر دهه هفتاد قیمت نفت به ۸ دلار و ۱۰ دلار رسید و یا هنگام تحریمهای ناجوانمردانه که متوسط تاخیر پرداخت کارانه به ۱۴ ماه رسید و حتی دارو و بعضی تجهیزات پزشکی دچار کمبود شدید شد، با از خودگذشتگی از هرگونه خدشه به خدمت رسانی به درمان بیماران عزیز جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه، جامعه پزشکی ما حق دارد که نسبت به بعضی مشکلات گله مند باشد، افزود: کادر بهداشت و درمان ما که مطابق با تعرفه دولتی در مناطق محروم و دورافتاده خدمت می‌کنند، انتظار به حق عدم تاخیر چندین ماهه در دریافتی قانونی خود را دارد.

دکتر حریرچی با تاکید بر ادامه خدمت رسانی جامعه پزشکی گفت: همکاران ما نیازهای بهداشتی درمانی همه مراجعه کنندگان؛ اعم از سرپایی، بستری، اورژانس و غیر اورژانس را به نحو مطلوب پاسخ خواهند داد.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: جامعه پزشکی ما در زمان جنگ در خطوط مقدم جبهه ها علاوه بر رزمندگان هموطن خود حتی به دشمنان مجروح خدمت رسانی می کردند، آیا قابل تصور است که این جامعه پزشکی رشید و پر افتخار در پاسخگویی به نیاز درمانی هموطنان خود ولو در حد زمان بسیار اندک کوتاهی کند؟

وی در پایان خاطرنشان کرد: قطعا جامعه پزشکی آگاه و و هوشمند ما اجازه هیچ گونه استفاده نادرست از حسن شهرت و مرجعیت اجتماعی خود را به هیچ گروه زیاده طلب و یا دارای درک نادرست از شرایط اجتماعی را نخواهد داد و با گفتگو و مفاهمه و از طریق مراجع قانونی نظیر نظام پزشکی نظرات انتقادی و پیشنهادهای اصلاحی خود را به گوش مسئولین خواهد رساند.

https://telegram.me/joinchat/BBs0Lju9CeS0jfLu_9EaZw

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7