نظام سلامت

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: مدیریت هزینه ها، شرط اصلی برای برون رفت از مشکلات موجود / در مدیریت هزینه ها نباید اجازه دهیم به مردم و اقشار آسیب پذیر فشار وارد شود

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به کمبود منابع مالی، مدیریت هزینه ها را شرط اصلی برای برون رفت از مشکلات موجود بیان کرد و افزود: تشکیل کمیته های تنظیم و مدیریت هزینه ها در دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها، نیازی جدی است و لازم است به طور فعال در زمینه کاهش هزینه ها در این کمیته ها تلاش شود.

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از وبدا، مهندس طاهر موهبتی در جلسه ای که با حضور رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به دارو و تجهیزات در حوزه سلامت، گفت: سلامت، دارای بالاترین سطح اهمیت است که کمترین بی مبالاتی در این حوزه، می تواند مشکلات زیادی به بار آورد.

مهندس موهبتی با تاکید بر این که در مدیریت هزینه ها نباید اجازه دهیم به مردم و اقشار آسیب پذیر فشار وارد شود، افزود: باید مدیریت هزینه به نحوی باشد که هزینه های اضافی و غیر لازم کنترل شود.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در ادامه، در خصوص مشکلات مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه، گفت: مشکلات کرمانشاه و به ویژه آسیب های زلزله را درک می کنیم و نگاه خاصی به این استان داشته و داریم و برای کمک به استان دریغ نخواهیم کرد.

وی با اشاره به این که پرداختی های مربوط به زلزله در برنامه سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است، افزود: در این زمینه، همکاری های بیشتری خواهیم کرد و در حوزه بهداشت و درمان اقدامات خوبی در رخداد زلزله در این استان انجام شده و قدر زحمات همکاران کرمانشاه را می دانیم و مردم و مسئولان، شاهد این خدمات بودند و این فعالیت ها افتخار آفرین بود.

توزیع ۲۱ میلیارد تومان دارو در زمان زلزله به بیمارستانهای استان کرمانشاه

همچنین در ادامه این جلسه، دکتر محمود رضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت:
به دلیل وقوع جنگ، جغرافیای منطقه دچار تغییر شده و برای مثال قصر شیرین که عنوان دومین شهرستان را از نظر جمعیت و اهمیت دارا بود، وضعیت قبلی خود را از دست داد و توزیع جمعیت به سمت مرکز، به یکی از مشکلات استان تبدیل شده است و دانشگاه علوم پزشکی با مشکلات زیادی به مردم استان خدمت می کند.

وی افزود: با مساعدت بیمه سلامت برخی از مطالبات دانشگاه پرداخت شده است ، اما هنوز هم از نظر پرداخت به پرسنل و بازار دچار مشکل هستیم و البته با برنامه ریزی های انجام شده برخی از کارانه های همکاران پرداخت شده اما هنوز نیازمند مساعدت جدی هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به این که میزان بدهی این دانشگاه به بازنشستگان بسیار زیاد و حدود ۵۰ میلیارد تومان است، افزود: استان ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارویی در سالهای ۹۵ و ۹۶ دارد و این وضع مطلوبی نیست.

دکتر مرادی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان این که وسعت زلزله اخیر بسیار زیاد بوده و ۷ شهرستان استان با حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر تحت تاثیر زلزله قرار گرفتند، افزود: هزینه های بسیار زیادی در زلزله اخیر توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام شده است که نیازمند مساعدت وزارت بهداشت و بیمه ها برای جبران این هزینه ها است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در زمان زلزله ۲۱ میلیارد تومان دارو برای تمام بیمارستان های دانشگاهی، سپاه، ارتش و سایر مراکز درمانی ایجاد شده به منظور مداوای مردم مناطق زلزله زده توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پرداخت شده است.

وی با اشاره به این که پرسنل سلامت در مناطق زلزله زده با وجود نداشتن امکانات زندگانی در حال خدمت هستند، افزود: ارائه این خدمات در حالی بود که پرسنل سلامت در این مناطق، نیازمند امکانات لازم زندگی و آسایش برای ارائه خدمات بهتر هستند و مشکلات این عزیزان از دغدغه های جدی ما است.
گفتنی است مدیر عامل سازمان بیمه سلامت مهندس موهبتی برای بازدید از مناطق زلزله زده و بررسی میدانی مشکلات کرمانشاه به این استان سفر کرده بود، از کارخانه داروسازی باختر بیوشیمی بازدید کرد و ضمن تقدیر از تلاشهای شبانه روزی و دور از چشم آنها در حادثه اندوهناک زلزله اخیر بر ضرورت کنترل هزینه در فعالیتها تاکید کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7