داروسازی دانش آموختگان

اشتغال داروسازان بیمارستانی، تسهیل می‌شود

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از فارس، رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به اینکه اشتغال داروسازان بیمارستانی، تسهیل می‌شود، گفت: از آنجا که در حال حاضر در دولت منع استخدام وجود دارد، در نظر داریم برای اشتغال داروسازان بیمارستانی از شرکت‌هایی استفاده کنیم که آنها داروسازان را در بخش‌های مختلف به کار گیرند.

غلامرضا اصغری، در خصوص وضعیت و سیاست وزارت بهداشت برای جذب داروسازان در بیمارستان‌ها، اظهار کرد: در حال حاضر در تمام بیمارستان‌های کشور وجود داروسازان بیمارستانی باید به عنوان یکی از پایه‌های تیم سلامت شناخته شود. به دلیل اینکه در بیمارستان‌ها و اتاق‌های عمل گردش دارویی از حجم بالایی برخوردار بوده که لازم است بر این امر نظارت صورت گیرد.

وی افزود: همچنین باید برای تأمین این داروها تدارکاتی انجام شود. باید توجه داشته باشیم به هر میزان که آمار تخت‌های بیمارستانی افزایش پیدا می‌کند لازم است به همان نسبت تعداد داروسازان موجود در بیمارستان افزایش یابد.

رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص مکانیسم جذب داروسازان بیمارستانی توضیح داد: در گذشته برای اشتغال داروسازان در بیمارستان‌ها صرفاً از مکانیسم استخدام استفاده می‌شد اما در حال حاضر به دنبال آن هستیم که اشتغال این افراد به صورت استخدام نباشد و از شرکت‌هایی کمک بگیریم که خود آنها این داروسازان را به کار گیرند و از آنها در بخش‌های مختلف استفاده کنند.

اصغری در ادامه گفت: در حال حاضر دولت منع استخدام دارد و نمی‌خواهد هزینه‌های خود را افزایش دهد اما می‌توان منابع درآمدی و گردش مالی که در بیمارستان‌ها وجود دارد را طوری طراحی کرد که بتوانیم پرداخت حقوق همکاران داروساز را انجام بدهیم و در حال حاضر ما در حال بررسی این موضوع هستیم.

رئیس سازمان غذا و دارو در پایان گفت: بیمارستان‌ها به دلیل اینکه استفاده از داروسازان بیمارستانی می‌تواند به کاهش هزینه‌های آنها کمک کند از این طرح استقبال کرده‌اند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7