نظام سلامت

ما از نظر تاخیر در پرداخت‌ها شرمنده پرسنل‌مان هستیم.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به سوال درباره پرداخت معوقات دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: قرار بود اعتبار ۵۰۰۰ میلیاردی به سازمان تامین اجتماعی منتقل شود که هنوز این اتفاق نیفتاده و امیدواریم به زودی این موضوع اتفاق افتد تا تامین اجتماعی بتواند مقداری از معوقات مراکز درمانی ما را بدهد. البته همیشه در دو سه هفته آخر سال بیشترین اقدامات در این حوزه انجام می‌شود. اینکه مطالبات پرسنل‌مان را تا دی ماه تسویه کنیم، انتظاری به حق است و امیدواریم تا دو هفته آینده محقق شود.

وی درباره تغییر ضرایب در برخی مراکز و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز گفت: در شش ماهه گذشته تغییری در ضرایب یا روش پرداخت‌ها نداشته‌ایم. در عین حال اعلام می‌کنم که ما از نظر تاخیر در پرداخت‌ها شرمنده پرسنل‌مان هستیم. البته اصل حقوق به صورت ماهانه پرداخت می‌شود و قسمت عمده اضافه کارها نیز ماهانه و یا با تاخیر یک الی دو ماهه پرداخت می‌شود. بنابراین قسمت اصلی تاخیرها مربوط به پرداخت کارانه‌هاست.

حریرچی در پاسخ به سوالی درباره تعرفه‌های پزشکی سال ۹۷ گفت: در این زمینه اقدامات لازم در شورای عالی بیمه انجام شده است و امیدواریم پیش از آغاز سال تعرفه‌ها اعلام شود. هر چند که به جز یک سال که بعد از طرح تحول نظام سلامت بود، هیچ سالی را به یاد ندارم که تعرفه‌ها قبل از سال جدید اعلام شده باشند، اما ما پیگیری‌های لازم را بر اساس قانون انجام می‌دهیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7