نظام سلامت

نامه نظام پزشکی به ۲ سازمان بیمه‌گر برای پرداخت معوقات مراکز درمانی

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری ایسنا، رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به روسای سازمان‌های تامین اجتماعی و بیمه سلامت ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی مراکز و موسسات درمانی، تسریع در پرداخت مطالبات معوق این مراکز را خواستار شد.

در بخشی از نامه دکتر منصور جعفری نمین به روسای سازمان‌های تامین اجتماعی و بیمه سلامت آمده است: «احتراما چنانچه مستحضرید بقا و ادامه فعالیت هر واحدی، بالاخص مراکز و موسسات درمانی ارتباط مستقیم با مدیریت مالی و تنظیم روابط و قراردادهای بیمه‌ای دارد. عدم پرداخت مطالبات درمانی مراکز و موسسات طرف قرارداد بیمه‌ها ضمن اینکه امورات جاریه این مراکز را با چالش جدی مواجه کرده است، با افت بازده و عملکرد عملا آینده مبهمی را در پیش روی مراکز و مطب‌ها قرار داده است که در نهایت آنچه آسیب خواهد دید اعتماد عمومی، سلامت مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود.

گزارش نمایندگان مجامع نظام پزشکی‌های کشور که برگزیدگان صنف جامعه پزشکی در رشته‌های مختلف هستند حاکی از آن است که فعالیت و چرخه اقتصادی خدمت نظام سلامت کشور در بخش‌های خصوصی و دولتی عن‌قریب به نقطه بن بست رسیده و ورشکستگی موسسات و بیکاری خیل عظیمی از پرسنل به جهت انباشت مطالبات و عدم امکان پاسخگویی مدیران به تهدیدی جدی تبدیل خواهد شد.

با علم به وجود مشکلات اساسی در خور سازمان‌های بیمه‌گر، معطلی بیش از این جایز نبوده و این مجمع درخواست دارد مطابق توافقات و تعهدات قبل و اخیر، در اسرع وقت با چاره اندیشی و تسریع در پرداخت معوقات مانع از تبدیل این بحران به کل جامعه گردید. توفیقات تمام خدمتگزاران نظام سلامت را از خداوند منان خواستارم.»

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7