نظام سلامت

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس: تفاوتی در مجازات پزشکان و افراد عادی وجود ندارد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: قانون مجازات اسلامی درحال حاضر نیازمند اصلاح نیست.

درخصوص تدوین لایحه اصلاح قانون مجازات اسلامی درقوه قضاییه، گفت: اینکه قوه قضاییه به دنبال اصلاح کدام بخش از قانون مجازات اسلامی است درحال حاضر مشخص نیست، اما با اصلاحاتی که درگذشته به عمل آمده درحال حاضر قانون مجازات اسلامی اشکالی ندارد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه درحاضر نیازی به اصلاح قانون مجازات اسلامی نیست، افزود: برخی معتقدند که قانون مجازات اسلامی دربخش مجازات پزشکان  باید اصلاح شود که این مسئله نیز ضرورتی ندارد،زیرا پزشکان نیز مانند سایر مردم تفاوتی درنوع مجازات آنها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه پزشکان باید در روند درمان بیمار دقت نظرداشته و جان بیماران را حفظ کنند، تصریح کرد: نمی توان پزشکان را به طورجدا از سایرافراد و خارج از قانون مجازات اسلامی مجازات کرده و تبعیض آمیز با آنها رفتار کرد، ضمن اینکه درجرائم غیرعمد قصد و قرض وجود نداشته و به عنوان مثال در تصادفات رانندگی و سایر حوادث قصد عمدی وجود ندارد.

پورمختار با اشاره به اینکه در صورت فوت فرد و یا کارگر درحین کار باید کارفرما و پیمانکار بازداشت موقت شود، گفت: ضمن اینکه ممکن است برای فرد ازمجازات حبس استفاده شود، بنابراین تفاوتی در این مسائل میان فرد پزشک و عادی وجود ندارد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید براینکه نگاه مثبت و همراه با تسهیل نسبت به مجازات پزشکان درقصورات پزشکی وجود دارد، افزود: قطعا سعی می شود که برای پزشکان درصورت امکان از مجازات حبس استفاده نشود، تنها دربرخی پرونده ها به صورت موردی شاید از مجازات حبس برای پزشکان استفاده شود که این مسئله نیز بستگی به وضعیت پرونده و دیدگاه شخص قاضی دارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس: تفاوتی در مجازات پزشکان و افراد عادی وجود ندارد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
maa
Guest
من از تحصیلات اکادمیک این بنده خدا اطلاعی ندارم ولی به ضرس قاطع می‌گویم یا ایشان اصلا تخصص حقوقی ندارند یا مثل سایر دوستانشان در یک دانشگاه درپیتی لیسانسی گرفته و تصور می‌نمایند که مطالب علمی بلغور می‌کنند. فرموده‌اند: … زیرا پزشکان نیز مانند سایر مردم تفاوتی درنوع مجازات آنها وجود ندارد. یکی باید به ایشان بگوید که پزشکان در کجای قانون با دیگران فرقی دارند یا داشته‌اند؟ یعنی مثلا اگر پزشک اختلاس کرد ما می‌گوییم ما را مثل فلانی فرض کنید و سهم خود را بگیرید و ما را فراری دهید و اختلاسمان را رسانه‌ای نکنید؟ یا ما می‌گوییم… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7