نظام سلامت

سیاست‌های پیش رو پرداختی از جیب مردم را افزایش خواهد داد

به گزارش صدای پزشکان، پیمان ترحمی داروساز و مدیرعامل شرکت داروسازی خوارزمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در خصوص چالش‌های صنعت تولید دارو در کشور توضیح داد: واقعیت این است که در طول چندین سال گذشته که بنده در این صنعت فعالیت می‌کنم امسال بدترین سال برای داروسازان و صنعت دارو بوده است به طوری که سیاست‌های پیش گرفته شده روز به روز مشکلات فراوانی را برای صنعت پخش، داروسازی و حتی واردکنندگان دارو به وجود آورده است.

وی افزود: در سال ۹۱ نیز صنعت دارو با برخی از مشکلات مواجه شد که در آن دوران نیز دلیل اصلی بروز مشکلات نبودن ارز در کشور بود اما در حال حاضر اولین مشکل صنعت دارو سیستم نقدینگی نامناسب و همچنین اشکالات در سیاست‌گذاری‌های کلان این حوزه است.

ترحمی با انتقاد از وضعیت نامناسب پرداخت‌های بیمه‌ای گفت: باید توجه داشته باشیم که اگر در صنعت گردش مالی مناسب وجود نداشته باشد ما نمی‌توانیم مواد اولیه را تهیه کنیم و تولید داشته باشیم که عواقب این اتفاق طی ماه‌های آینده نمایان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت داروسازی خوارزمی، گفت: اگر امروزه با کمبود تعداد کمی دارو مواجه هستیم با این وضعیت نامناسب طی چند ماه آینده ناگهان می‌بینیم که این کمبود دارو افزایش می‌یابد و از اکنون باید چاره‌ای برای آن اندیشید.

وی گفت: به طور مثال می‌بینیم که زمانی که داروی ایرانی با قیمت ۲۰ هزار تومان در بازار با کمبود مواجه می‌شود باید همان دارو را با چندین برابر قیمت از سایر کشورها وارد کنیم که باید حمایت لازم را از تولیدکنندگان داخلی داشته باشیم.

ترحمی تصریح کرد: در طرح تحول سلامت هدف کاهش پرداختی از جیب مردم بود که مطمئن باشید با این سیاست‌های پیش‌رو پرداختی از جیب مردم افزایش پیدا خواهد کرد به دلیل اینکه در حال حاضر داروسازان با مشکل وصول نقدینگی مواجه هستند و بیمه‌ها و دولت نیز بدهی خود را پرداخت نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، طی ما‌ه‌های گذشته داروسازان به دلیل عدم دریافت به موقع معوقات خود از بیمه‌ها با چالش‌های زیادی مواجه شده‌اند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "سیاست‌های پیش رو پرداختی از جیب مردم را افزایش خواهد داد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
سیمین
Guest

ظلم به داروساز رو تموم کنین
شوهر من ده ساله داروسازه خودم هم دانشجوی پزشکی هستم. میزان دریافتی ایشون از زمان ازدواج تا به الان که نزدیک به سه سال میگذره به جرات می تونم بگم نصف شده با این سیاست های مخرب
باور کنین تو این تورم با حقوق ۱۰ تومنی زندگی خیلی سخته. شما چطور از یه انسان فرهیخته انتظار دارین بره سراغ مشاغل دوم و پستی مثل تاکسیرانی و غیرو (البته با عرض پوزش از تاکسیرانان محترم)

wpDiscuz
Powered by Themes24x7