اقتصاد سلامت نظام سلامت

دلالی در بازار گردشگری سلامت

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، وجود دلال ها و افراد ناآشنا به حوزه گردشگری سلامت را، از مهم ترین مشکلات این حوزه در کشورمان دانست.
دکتر علیرضا عسکری در اجلاس معاونین و مدیران بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: حوزه گردشگری سلامت در کشورمان مزیت های فراوانی دارد که از جمله آنها، وجود پزشکان متبحر و حاذق، قیمت و تعرفه های مناسب در مقایسه با سایر کشورهای منطقه و کیفیت خدمات ارائه شده است.
وی به مشکلات این حوزه از جمله مداخله دلال ها و افراد ناآشنا به صنعت گردشگری سلامت اشاره و از فقدان پژوهش و تولید علم در حوزه گردشگری سلامت ابراز نارضایتی کرد.
عسکری ادامه داد: علاوه بر این عدم، وجود پایگاه ثبت و اطلاع رسانی منسجم، مترجم و تابلوهای راهنما از اشکالات فراگیر اما ساده ای است که قابل حل است.
وی ضمن اشاره به تعرفه در حوزه گردشگری سلامت بر شفاف سازی تعرفه ها تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های خطوط هواپیمایی و نظایر آن همانند آنچه در کشورهای ترکیه و هند رخ می دهد، می تواند از راه حل های ساده اما مهم مداخله در این حوزه باشد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7