نظام سلامت

استقرار سازمان الکترونیک مهم‌ترین برنامه “بیمه سلامت” در سال جاری

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران استقرار سازمان الکترونیک را مهمترین برنامه این سازمان در سال جاری عنوان کرد و گفت: حذف بروکراسی، تسهیل در ارائه خدمات، مدیریت هزینه و اجرای گایدلاین‌ها در گرو تحقق سازمان الکترونیک است.

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهندس طاهر موهبتی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، مهمترین برنامه‌های این سازمان در سال جاری را تشریح کرد و گفت: برنامه‌های سازمان بیمه سلامت ایران برگرفته از اسناد بالادستی، سند چشم‌انداز، احکام برنامه ششم و سیاست‌های کلی سلامت بوده که مهمترین آن استقرار سازمان الکترونیک است که امیدواریم در سال جاری گام های موثری برداریم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: برابر قانون کلیه بخش‌های ارائه دهنده خدمت در حوزه سلامت اعم از دولتی، خصوصی و غیر دولتی مکلف شدند که در زمان ارائه خدمت از پایگاه بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت ایران استحقاق سنجی کنند. این موضوع به مدیریت هزینه و حذف دفترچه در بیمارستان های دولتی کمک قابل توجهی خواهد کرد.

وی به حذف دفترچه در بخش بستری نیز اشاره کرد و گفت: حذف دفترچه در اواخر سال ۹۶ در ۴ استان در بخش بستری ۱۲۰ بیمارستان در کشور آغاز شد. امیدواریم تا پایان ۶ ماهه اول سال ۹۷ این موضوع در سراسر بیمارستان‌های دولتی با همت وزارت بهداشت، معاونت درمان و آی تی وزارت مذکور شکل گیرد. البته ما در ابتدای راه هستیم و باید به سمتی حرکت کنیم که الکترونیکی شدن خدمات را در بخش سرپایی نیز محقق کنیم.

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران، موهبتی اجرای گایدلاین‌ها، راهنماهای بالینی و پروتکل‌های درمان به منظور خرید راهبردی را از دیگر اقدامات برشمرد و افزود: تلاش خواهیم کرد که در سال جاری بتوانیم همپوشانی را نیز برطرف کنیم. در حال حاضر بین این سازمان و صندوق تامین اجتماعی حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر همپوشانی وجود دارد. البته در اواخر سال ۹۶ با اقداماتی از همپوشانی جدید جلوگیری شد و با الکترونیکی شدن و اتصالی که در پایگاه جمعیتی صورت گرفته، در هنگام صدور و تمدید دفترچه امکان همپوشانی به حداقل خواهد رسید.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7