دیده بان سلامت

گمانه‌ها درمورد مرگ یک خانم در بیمارستان ساری

به گزارش صدای پزشکان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در پی انتشار خبری با عنوان “تزریق خون اشتباه زن بیمار را به کام مرگ کشاند” در صفحه حوادث یکی از روزنامه‌ها، به اطلاع می رساند بیمار خانمی ۴۴ ساله که در روز یکشنبه ۹۷/۰۱/۲۶ در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری بستری وکاندیدای جراحی فیوژن ستون فقرات بوده است و در روز چهارشنبه ۹۷/۰۱/۲۹ پس از اقدامات تشخیصی لازم تحت جراحی قرار گرفت. متاسفانه در حین جراحی به دلیل تزریق خون، بیمار دچار واکنش خونی شد و اقدامات درمانی لازم در اتاق عمل انجام وپس از انتقال به آی سی یو علیرغم تمام اقدامات درمانی لازم و مربوطه، متاسفانه بیمار دچار ایست قلبی شده و فوت گردیده است.

ذکریا ذکریایی معاون درمان بیمارستان امام خمینی ساری، در گفت‌و‌گو با خبرنگار مهر، گفت: نمونه خون بیمار گرفته شد و از آنجا که بیمار دیگر با تشابه اسمی در بیمارستان وجود داشت، در ارسال نمونه خون بانوی بیمار اشتباه صورت گرفته است.بعد از تزریق چند سی سی خون با واکنش خونی بیمار مواجه شدیم و سریعا پس از اطلاع از این موضوع اقدامات لازم در این زمینه صورت گرفته شود.

 از سوی دیگر، دکتر فرزاد گوهردهی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران،در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: بزودی کمیته حقیقت یاب پس از بررسی تمام مراحل درمانی نظر خود را نسبت به علت مرگ این بیمار اعلام خواهد کرد.

وی اظهارنظرها موجود در فضای مجازی که علت مرگ را خطای پزشکی اعلام کردند ، گمانه زنی رسانه ای فاقد پشتوانه پزشکی توصیف کرد .

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7