سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

سند توسعه درمان تهران تهیه و از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت معرفی شد.

سند توسعه درمان تهران تهیه و از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت معرفی شد.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از ایرنا، قاسم جان بابایی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح بخش های جدید بیمارستان شهدای تجریش در جمع خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار ایرنا این مطلب را بیان کرد.
وی در این باره افزود: سند توسعه درمان تهران براساس نیازهای درمانی استان تهران در بخش هایی همچون سی تی اسکن، ام آر آی و بخش های ویژه تدوین شده است.
جان بابایی اضافه کرد: هم اکنون خدمات درمانی ۱۳ میلیون نفر جمعیت تهران را ۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران برعهده دارند که در این راستا کمبودهایی در خدمت رسانی به این شمار جمعیت دارند.
وی افزود: قسمت هایی از تهران کمتر از شاخص های درمانی در مناطق محروم کشور امکاناتی مثل تخت بیمارستانی دارند.
معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: به عنوان مثال ضریب تخت بیمارستانی در مناطقی مثل منطقه ۶، سه است اما برخی مناطق هم در تهران وجود دارد که ضریب تخت آن کمتر از یک و به نیم می رسد.
جان بابایی گفت: وزارت بهداشت در این دوره از دولت متعهد شده است تا کمبودهای موجود در بیمارستان های وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران را تا حدود زیادی جبران کند تا مشکلات خدمات رسانی این سه دانشگاه به مردم کم شود.

** توسعه اورژانس بیمارستانی، برنامه وزارت بهداشت
این مقام مسئول در وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنانش توسعه اورژانس بیمارستانی در کشور را از برنامه های مورد توجه ورارت بهداشت بیان کرد.
وی افزود: بیش از ۱۸۰ اورژانس در سراسر کشور در دست آماده سازی داریم که تاکنون بیش از نیمی از آنها به بهره برداری رسیده است و بقیه را هم تکمیل می کنیم.
جان بابایی خاطر نشان کرد: تقریبا مراکز تروما و بخش های ویژه مثل قلب، دارای اورژانس خوبی است.

**طرح تحول سلامت شکست نمی خورد
معاون درمان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی همچنین در مراسم افتتاحیه بخش های جدید بیمارستان شهدای تجریش به طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: این طرح متعلق به مردم است و مردم نیز از اجرای این طرح رضایتمندی دارند.
به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر قاسم جان بابایی در مراسم افتتاح سه بخش جدید بیمارستان شهدای تجریش اظهار کرد: از آنجا که این طرح متعلق به مردم است قابل شکست خوردن نیست و این اتفاق هم برای آن رخ نمی دهد.
جان بابایی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت تمام تلاش خود را برای مدیریت هزینه در این طرح انجام می دهد تا همه مردم به خدمات ایمن درمانی و بهداشتی دسترسی داشته باشند .
وی ادامه داد:شهر هایی که شاید شمار پزشکان آنها به پنج پزشک عمومی نمی رسید در زمان حاضر با اجرای طرح تحول سلامت دارای ۲۵ پزشک متخصص است.
وی این نکته را هم مورد تاکید قرار داد که هیچ کدام از بسته های طرح تحول سلامت به صورت اتفاقی تصمیم گیری نشده است و فقط به این دولت نیز محدود نمی شود بنابراین تمام مسئولان حوزه سلامت در آینده نیز در اجرای این طرح تلاش می کنند.

**۲ هزار تخت بیمارستانی در تهران در دست احداث است
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به عقب ماندگی های تهران در حوزه سلامت با وجود پایتخت بودنش اشاره و ابراز امیدواری کرد که کمبودهای این شهر به ویژه کمبود های بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با پنج میلیون جمعیت تحت پوشش تا پایان سال برطرف شود.
جان بابایی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر تقریبا ۲ هزار تخت بیمارستانی در تهران در دست احداث داریم؛ ضمن اینکه نباید فراموش کرد که ۴۰ درصد مراجعه کنندگان به بیمارستان های تهران از شهرستان می آیند و بنابراین باید تجهیزات بیشتری داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، بخش های اورژانس ،ارتوپدی، مراقبت های روزانه (Day Care) سه بخش جدید بیمارستان شهدای تجریش به شمار می آیند که امروز (سه شنبه) با حضور «قاسم جان بابایی» معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افتتاح و راه اندازی شد.
بیمارستان شهدای تجریش با ۷۰ سال قدمت و دارا بودن بخش های فوق تخصصی یکی از مراکز درمانی مطرح در کشور است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7