دانش آموختگان دستیاران تخصصی

پذیرفته شدگان آزمون دستیاری از ابتدای شهریور ۹۷ مشغول به کار خواهند شد

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد: آزمون دستیاری تخصصی امروز پنجشنبه برای پذیرش دانشجو در ۲۸ رشته در ۴۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار شد.

باقر لاریجانی در حاشیه بازدید از چهل و پنجمین دوره آزمون دستیاری تخصصی ضمن اشاره به تلاش های صورت گرفته در برگزاری سلامت و ایمن این آزمون تصریح کرد: ۱۴ هزار و ۳۹۶ نفر در این آزمون ثبت نام کردند که ۶ هزار و ۶۹۳ نفر مرد و هفت هزار و ۷۰۳ نفر زن بودند.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار کمپین های طرح سوال منطقه ای با مشارکت اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور تشکیل شد، خاطرنشان کرد: یکی از محورهای تحول در نظام ارزیابی و آزمون، تشکیل بانک سوال برای آزمون های علوم پزشکی بود که با همت همکاران در سراسر کشور محقق شد.

وی افزود: برای طراحی سوالات این دوره از آزمون دستیاری چهار کمپین طراحی سوال در مناطق آزمایشی کشور تشکیل شد و اساتید برجسته و آشنا به استانداردهای طراحی سوال از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این کمپین ها مشارکت داشتند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی اظهار کرد: ویرایش و انتخاب سوالات نهایی از بین سوالات بانک توسط سه تیم متشکل از اعضای هیات های ممتحنه بود که سه بسته سوال ۲۰۰ تایی تهیه و سوالات نهایی از بین این سه بسته انتخاب شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آزمون در ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود و پذیرفته شدگان در این آزمون از ابتدای شهریور ۹۷ در مراکز آموزشی و درمانی تعیین شده مشغول به کار خواهند شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7