دانش آموختگان

رئیس نظام پزشکی: رشته پزشکی نیاز به خانه تکانی دارد

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری ایرنا، رئیس نظام پزشکی گفت: معتقدم رشته پزشکی نیاز به خانه تکانی دارد و پذیرش دانشجو در این رشته محتاج بازنگری است.

دکتر ایرج فاضل افزود: از آنجا که فعالیت پزشک با جان انسان سر و کار دارد، باید یکسری خصوصیات داشته باشد و هر کسی نمی تواند پزشک شود، اما تاکنون هیج معیاری برای انتخاب دانشجوی رشته پزشکی به جز نمره نداشته ایم.

رئیس انجمن جراحان ایران تصریح کرد: معیار نمره مطلقا به نظر من شیوه درستی برای انتخاب دانشجو در رشته پزشکی نیست.

فاضل اضافه کرد: یک تونل هفت یا هشت ساله برای تحصیل دانشجویان رشته پزشکی گذاشتیم و هرکس می خواهد وارد شود و ادامه دهد باید این تونل را برود، البته این تونل خروجی هم ندارد و باید هماره آن را ادامه دهد.

وی ادامه داد: یکی از اشکالات دوره پزشکی این است که دکترای پزشکی پیوسته است و یکی از توصیه های ما در فرهنگستان پزشکی این است که دکترای پزشکی بعد از لیسانس و نه بعد از دیپلم شروع شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین نظر
جدیدترین نظر نظر با بالاترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
مهندس
مهندس
6 سال قبل

یا خدا این حرفا یعنی انحصار کامل رشته پزشکی یعنی کمبود دائمی پزشک و به تناسب افزایش درآمد های چند صد میلیونی پزشکان یعنی افزایش بار مالی و هزینه بر دوش بیمار و چند ده برابر شدن املاک و مستغلات پزشکان یعنی ایجاد یک نظام فئودالی یکپارچه و محکم که در اون پزشک و ژن خوب ها حاکم و. دست بالا هستند و بقیه رعیت گور بابای بقیه متخصص ها و در کل با یک جواب همه رو ساکت میکنن: ” تو هم اگه می تونستی میرفتی پزشکی” این کل منطق شون هست. خدا رو شکر دارم از این گرداب… بیشتر

Powered by Themes24x7