اقتصاد سلامت نظام سلامت

رئیس انجمن متخصصین داخلی : افزایش تعرفه های پزشکی کافی نیست

به گزارش صدای پزشکان ایرج خسرونیا در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری بیست و نهمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران اظهار داشت: این کنگره ۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی برگزار شد و جدیدترین دستاوردهای علمی و مسائل صنفی و مشکلات در حوزه متخصصین داخلی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

وی افزود: مسئله تعرفه‌ها از جمله مباحث مورد طرح بود که امسال ۵ درصد افزایش داشت و این در حالی است که سطح تورم در کل کشور بیش از ۱۵ درصد بود و هزینه بیمارستان‌ها و مطب‌ها، کلینیک‌ها ۲۵ درصد بیشتر شد.

رئیس انجمن متخصصین داخلی ایران با بیان اینکه حقوق پرسنل و مالیات‌ها نیز ۲۰ درصد افزایش یافته است، گفت: افزایش ۵ درصدی تعرفه‌ها غیرعادی و غیرعادلانه بوده و جامعه پزشکی با آن مخالف است و کاش همین افزایش ۵ درصدی را اعلام نمی‌کردند تا حداقل پزشکان از لحاظ روحی در وضعیت بهتری قرار داشتند.

خسرونیا با تأکید براینکه مسئولان باید گوش شنوا داشته باشند و رفع مشکلات جامعه پزشکی آن را مدنظر قرار دهند، گفت: ۹۵ درصد جامعه پزشکی وضعیت درآمدی خوبی ندارند به خصوص ۵۰ درصد پزشکان عمومی، متخصصین داخلی، عفونی و اطفال با این مشکلات درآمدی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی عنوان کرد: در صورتی که فکری در این ارتباط نشود این پزشکان از پدیده درمان خارج می‌شوند. همچنین زمانی که هزینه‌ها بیش از درآمد باشند خرج مطلب و بیمارستان تأمین نخواهد شد و ورشکستگی رخ می‌دهد.

رئیس انجمن متخصصین داخلی ایران یادآور شد: بیمارستان‌ها و پزشکان برای اینکه ورشکسته نشوند مجبور خواهند شد از راه دیگر کسب درآمد کنند. بنابراین در مورد تعرفه‌ باید از انجمن‌ها، سازمان نظام پزشکی و… مشورت شود و عدد و رقمی قابل قبول اعلام شود.

خسرونیا اضافه کرد:‌ اکثر بیمارستان‌های درجه سه و چهار سال گذشته را حتی در بخش دولتی  با بدهی تمام کردند و اگر این وضع ادامه یابد بسیاری از بیمارستان‌ها حتی ورشکسته خواهند شد از طرفی معوقات بیمه‌ای یکساله شده و این مسئله در کنار تعرفه‌ها وضعیت را بدتر کرده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "رئیس انجمن متخصصین داخلی : افزایش تعرفه های پزشکی کافی نیست"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
سعید
Guest

سلام
اگر شما پزشکان زیر خط فقر هستید ما مردم عادی حتما موجودیت حقیقی نداریم دیگه بله؟
شما رحم و مروت هم دارید نکنید با مردم این کارارو هی افزایش تعرفه هی فشار بر ملت
آقای رئیس محترم یه کم به اطرافت نگاه کن ببین مردم سینه خیز دارن میرن دیگه …

wpDiscuz
Powered by Themes24x7