دیده بان سلامت نظام سلامت

تکذیب تفکیک جنسیتی در آمبولانس‌ها

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری ایلنا، سخنگوی اورژانس کشور هرگونه شایعه در خصوص تفکیک جنسیتی در آمبولانس‌ها را تکذیب و اعلام کرد: اورژانس کشور هرگز برنامه‌ای در این خصوص نداشته و ندارد.

مجتبی خالدی (سخنگوی اورژانس کشور) در خصوص خبر تفکیک جنسیتی در آمبولانس‌ها و تصویر منتشر شده مبنی بر افتتاح آمبولانس بانوان به خبرنگار ایلنا گفت: این امر به هیچ وجه ارتباطی به جداسازی زنان و مردان در آمبولانس‌ها ندارد و اورژانس کشور چنین چیزی را در دستور کار خود ندارد.

وی ادامه داد: آمبولانس بانوان صرفاٌ به منظور ارائه خدمات بهتر به بانوان راه‌اندازی شده است و هدف دیگری ندارد. ما به تازگی در اورژانس کشور فناوری‌های خود را توسعه داده و تله‌مدیسین یا در حقیقت عمل مراقبت پزشکی از راه دور و با استفاده از ارتباطات صوتی و تصویری را راه اندازی کرده‌ایم و این عمل مشتمل بر نگهداری، مراقبت، تشخیص و مشاوره است.

خالدی در توضیح بیشتر فعالیت‌های تله‌مدیسین در اورژانس کشور گفت: با این اتفاق امکان مراجعه یک مریض که به عنوان مثال از ناراحتی قلبی رنج می برد به آمبولانس‌های اورژانس افزایش پیدا کرده است و در همان آمبولانس‌ها امکان گرفتن نوار قلب و معاینه متخصص قلب اورژانس تهران نیز فراهم شده است و تمام اقدامات فوری برای این مریض در حداقل زمان دو تا سه ساعته انجام می شود.

وی ادامه داد: طبیعتاٌ یک سری از ملزومات اولیه در این بخش مثل گرفتن نوار قلب از بانوان بهتر است توسط یک متخصص و پرستار خانم انجام شود و خود بانوان هم استقبال بیشتری از این مسئله خواهند کرد. آمبولانس بانوان صرفاٌ برای اینگونه موارد توسط معاونت فنی عملیات اورژانس کشور موارد راه اندازی شده است.

وی در پایان هرگونه شایعه در خصوص تفکیک جنسیتی در آمبولانس های اورژانس کشور را تکذیب و اعلام کرد: اورژانس کشور هرگز برنامه ای در این خصوص نداشته و ندارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7