پزشکان عمومی متخصصین

رییس سازمان پزشکی قانونی: امکان در نظر گرفتن حکم زندان برای پزشکان

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، احمد شجاعی رییس سازمان پزشکی قانونی در گفت‌و‌گو با ایرنا درباره‌ ی نظر پزشکی قانونی در مورد تزریق خون نامتجانس رخ داده در یکی از بیمارستان‌ها گفت: پزشکی قانونی این امر را به شدت محکوم و به صراحت اعلام نظر کرد و پزشک مخاطی نیز محکوم شد. البته پرونده هایی از این دست خیلی کم است، اما به هر حال برای این نوع موارد پرونده قصور پزشکی تشکیل می دهند و بعد از تشکیل پرونده فرد خاطی را به دادگاه معرفی می‌کنند و در صورت خاطی بودن پزشک، جریمه‌ و حتی زندان هم می‌توان برای او در نظر گرفت.

نیز درباره‌ی علت عدم اجرای حکم حبس برای پزشک اظهار داشت: برای رعایت حرمت جامعه پزشکی حکم زندان انجام نمی‌شود، به این دلیل که این امر دارای تبعات منفی است و شاید منجر به این شود که پزشکان به بیماران با ریسک بالا دست نزنند و همچنین به خصوص در مورد درمان بیماران مسن نیز از خود رغبتی نشان ندهند.
از سوی سازمان پزشکی قانونی و همچنین نظام پزشکی درخواست شده است که حکم زندان این‌گونه پزشکان که مرتکب قصور شده اند اجرا نشود و دیه و محکومیت هایی غیر از زندان برای آنها درنظر گرفته شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7