پزشکان عمومی متخصصین

رییس سازمان پزشکی قانونی: امکان در نظر گرفتن حکم زندان برای پزشکان

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، احمد شجاعی رییس سازمان پزشکی قانونی در گفت‌و‌گو با ایرنا درباره‌ ی نظر پزشکی قانونی در مورد تزریق خون نامتجانس رخ داده در یکی از بیمارستان‌ها گفت: پزشکی قانونی این امر را به شدت محکوم و به صراحت اعلام نظر کرد و پزشک مخاطی نیز محکوم شد. البته پرونده هایی از این دست خیلی کم است، اما به هر حال برای این نوع موارد پرونده قصور پزشکی تشکیل می دهند و بعد از تشکیل پرونده فرد خاطی را به دادگاه معرفی می‌کنند و در صورت خاطی بودن پزشک، جریمه‌ و حتی زندان هم می‌توان برای او در نظر گرفت.

نیز درباره‌ی علت عدم اجرای حکم حبس برای پزشک اظهار داشت: برای رعایت حرمت جامعه پزشکی حکم زندان انجام نمی‌شود، به این دلیل که این امر دارای تبعات منفی است و شاید منجر به این شود که پزشکان به بیماران با ریسک بالا دست نزنند و همچنین به خصوص در مورد درمان بیماران مسن نیز از خود رغبتی نشان ندهند.
از سوی سازمان پزشکی قانونی و همچنین نظام پزشکی درخواست شده است که حکم زندان این‌گونه پزشکان که مرتکب قصور شده اند اجرا نشود و دیه و محکومیت هایی غیر از زندان برای آنها درنظر گرفته شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7